Kurátorem 19. arch. bienále v Benátkách je Carlo Ratti

Source
La Biennale di Venezia
Publisher
Petr Šmídek
22.12.2023 13:20
Italy

Venice

Carlo Ratti
CRA-Carlo Ratti Associati

Ve čtvrtek 21. prosince 2023 byl na stránkách La Biennale di Venezia veřejně oznámen kurátor 19. ročníku archi- tektonického bienále, které se bude konat od 24. května do 23. listopadu 2015. Správní rada vybrala turínského architekta a inženýra Carla Rattiho, který se českému publiku představil na podzim minulého roku v rámci přednáškového cyklu November Talks 2022. Nového kurátora benátského bienále představil odcházející prezident a filmový producent Roberto Cicutto (2020-23), přičemž s výběrem souhlasil i nastupující prezident a spisovatel Pietrangelo Buttafuoco (2024-27), který se ujme vedení La Biennale di Venezia v březnu příštího roku.

„My architekti se rádi domníváme, jak jsme chytří, ale skutečné vědění je všude kolem nás. Bezbřehá vynalézavost evoluce, rostoucí výkon počítačů a kolektivní moudrost lidstva. Abychom mohli čelit ožehavým pro- blémům dnešního světa, musí architektura využít veškerou inteligenci kolem nás. Je mi ctí a pokorou, že mám možnost být kurátorem architektonického bienále pro rok 2025.“
Carlo Ratti

Carlo Ratti (*1971 Turín) je italský architekt, inženýr, vedoucí digitální laboratoře Senseable City Lab na Massachusettském technologickém institutu MIT, zabývá se vlivem nových technologií na podobu měst. Je zakládajícím partnerem kanceláře Carlo Ratti Associati, spoluautorem více než 500 publikací a jeho práce byly vystaveny mimo jiné na benátském arch. bienále, v DHub v Barceloně nebo MoMA v New Yorku.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles