Do kancelářské budovy na Ground Zero se nastěhovala první firma

Publisher
ČTK
04.11.2014 08:50
USA

New York

New York - Více než 13 let po útocích teroristů na Světové obchodní středisko v New Yorku se na místě původní budovy otevírá One World Trade Center (WTC). Podle zpravodajského webu BBC se dnes do nové kancelářské budovy se 104 poschodími začala stěhovat první firma, vydavatelská společnost Condé Nast.

    Mrakodrap, jehož stavba trvala osm let a přišla na 3,8 miliardy dolarů (asi 84,5 miliardy korun), je s 541 metry nyní nejvyšší stavbou v USA. Stojí na místě zničené dvojice budov, do nichž dvěma letadly narazili teroristé 11. září 2001. Během útoků v New Yorku a Washingtonu tehdy zahynulo přes 2700 lidí.
    "Silueta New Yorku je zase úplná," uvedl Patrick Foye, ředitel úřadu Port Authority of New York and New Jersey, který vlastní pozemky, na nichž budova stojí. Podle Foyeho se jedná o "nejbezpečnější kancelářskou budovu v Americe".
    K 170 zaměstnancům firmy Condé Nast, kteří se během tohoto týdne nastěhují do pěti pater budovy, by se mělo na počátku roku 2015 připojit dalších více než 3000 kolegů a vzápětí i pracovníků jiných firem. Pronajato bylo už prý 60 procent prostor.
    Kromě budovy One WTC na místě zvaném Ground Zero stojí také památník obětem útoku a muzeum, které se otevřelo letos v květnu. Na vrcholku mrakodrapu bude na jaře 2015 zpřístupněna ještě vyhlídková plošina pro veřejnost.
0 comments
add comment

Related articles