Saint-Gobain Building Glass

Saint-Gobain Building Glass

Smrčkova 2485/4 (DOCK02) • Praha,
fasady.cz@saint-gobain.com

Hlavní obrázek

NA SKLE ZÁLEŽÍ

Sklo může splňovat různé funkce a dokáže toho mnohem víc než si myslíte. Protisluneční sklo dokáže při vysoké míře prostupu světla zajistit ochranu proti slunci, akustické sklo chrání před hlukem z ulice a bezpečnostní sklo může chránit před zraněním či vloupáním.

Saint-Gobain Building Glass vyrábí a nabízí kompletní škálu různých typů plochého stavebního skla. Vyrábí vysoce výkonná a inovativní skla pro každý dům, byt nebo pracoviště, kde se vyžaduje pohodlí a bezpečnost. Nabídka je rozdělena do tří hlavních oblastí: fasády, okna a interiérový design.

REFERENČNÍ PROJEKTY

SAINT - GOBAIN TOWER, Courbevoie, FranceBC HARFA, Praha, Česká republikaNIVY TOWER, Bratislava, Slovenská republikaHARDMAN SQUARE PAVILION, Manchester, United KingdomPORT HOUSE V ANTVERPÁCH, Antverpy, Belgie

PŘEHLED PRODUKTŮ

SKLENĚNÉ FASÁDY
ESTETIKA, OCHRANA I VIZUÁLNÍ KOMFORT

Celoskleněné fasády představují v poslední době naprostý trend v obálkách reprezentativních budov. Budova s nimi vypadá moderně a luxusně. Mimo to skleněné fasády pouštějí světlo až do hlubokého nitra budovy a uživatelům zprostředkovávají vizuální kontakt s vnějším prostředím.

SKLA PRO PASIVNÍ DOMY
OKNA JSOU ALFOU A OMEGOU NÁVRHU PASIVNÍHO DOMU

Pasivní dům by měl za rok spotřebovat jen 15 kWh/m2. Aby tomu tak bylo, je optimální kompenzovat energetické ztráty domu bezplatnými tepelnými zisky ze slunce. Právě v tom spočívá největší potenciál oken. Pokud by se nepovedlo tepelné zisky využít, musel by potřebnou energii zajistit zdroj. Je tedy zřejmé, že čím více se využije energetických zisků ze slunce, tím méně je potřeba investovat do dražších stavební úprav a technických opatření. V tom vlastně spočívá základní princip pasivního domu, že velmi dobře pracuje s energií ze sluníčka, za kterou majitel nemusí platit.

SKLENĚNÉ PŘÍČKY
DESIGNOVÁ ZÁLEŽITOST PRAKTICKÉHO VÝZNAMU

Funkční, dizajnové i akustické rozdělení prostoru. Oddělí části s rozdílným režimem tak, aby byly izolovány zvukově, tepelně či bezpečnostně. Přitom vstup přirozeného denního světla do hloubi interiéru i oční kontakt zůstávají zachovány. Kromě uvedených funkčních vlastností vnese skleněná příčka do interiéru lehkost a nadčasový vzhled.

PROTIHLUKOVÁ SKLA
SNÍŽENÍ HLADINY MĚSTSKÉHO HLUKU

Hluk se považuje za jeden z hlavních faktorů stresu, především setkáváme-li se s ním v našem domácím prostředí. Venkovní hluk lze ovšem udržet na minimální úrovni použitím účinného zasklení, které je přizpůsobeno obvyklé míře hluku v dané lokalitě.

OCHRANA PTACTVA V ARCHITEKTUŘE
SKLO S LEPTANÝM VZOREM V KOMBINACI S PROTISLUNEĆNÝMI VLASTNOSTMI

Produktovou řadu 4BIRD® od SAINT-GOBAIN BUILDING GLASS tvorí protisluneční skla se zvláštním zaměřením na účinnou ochranu pred nalétáváním ptactva. Tato ochrana nabízí jak udržitelná řešení pro zachování biodiverzity, tak rozumnejší spotřebu energie budov při zachování neutrální vnější estetiky.

DALŠÍ PRODUKTY

GALERIE PRODUKTŮ

DIGITÁLNÍ NÁSTROJE PRO NÁVRH SKLA

CALUMEN LIVE
CHYTRÁ ONLINE APLIKACE POMŮŽE KOMBINOVAT BENEFITY SKEL

Zasklení tvoří největší plochu okna, a proto vlastnosti skla zásadním způsobem ovlivňují výsledné hodnoty finálního výrobku. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci a připravujete se k výběru oken, je dobré ujasnit si, co od oken nebo fasády – a tedy zejména od skla – očekáváte. Definice skla pomocí tzv. účka dnes už opravdu nestačí.