Hasiči zasahovali v novém obchodním středisku v New Yorku

Publisher
ČTK
15.11.2014 09:35
USA

New York

New York - Týden po nastěhování prvních obyvatel do budovy postavené na místě někdejšího Světového obchodního střediska v New Yorku uvízli na lávce čističi oken, které museli vyprostit až hasiči. Při vytahování na střechu se na plošině přetrhl jeden kabel a dva muži zůstali viset nad zemí v úrovni 68. patra.
    Na místě bývalého střediska, které se v roce 2001 zřítilo po teroristickém útoku, vznikl nový mrakodrap One World Trade Center (WTC) o 104 patrech. Měří přes 540 metrů a je nejvyšší stavbou v USA. První firmy se dovnitř začaly stěhovat zhruba před týdnem.
    Lávka s čističi oken Juanem Lopezem a Juanem Lizamou se po stržení lana dostala do úhlu 75 stupňů. Oba byli připoutaní a čekali na záchranu. Incident se stal ve středu odpoledne, hasiči byli na místě za čtyři minuty. Oba muže vyprostili za necelé dvě hodiny, když do jednoho z oken vyřízli otvor. Prostor u budovy byl evakuován pro případ, že by na zem začalo padat sklo.
    Architekt Gary Hansen, který mrakodrap navrhoval, byl v době zásahu náhodou na protějším chodníku. Podle tamních médií řekl, že na střeše jsou instalovány tři zvedací věže, z nichž dvě drží vysuté rampy a jedna je určená právě k řešení podobných nehod, jako byla ta středeční.
0 comments
add comment

Related articles