Nová skládaná krytina na střechy i fasády – PREFA FX.12

Vložil
Pavlína Drbálková
11.01.2012 09:00
Maloformátová krytina PREFA FX.12 je unikátní díky svým nepravidelným povrchovým zlomům, které umožňují vytvořit futuristický design moderní střechy nebo fasády. Hliníková krytina FX.12 tak poskytuje z každého úhlu jiný pohled díky nekonečné hře světla a stínů.
Pro zachování nepravidelnosti povrchu je každý panel FX.12 již z výroby jedinečný. Lehké zlomy plochy se tak neopakují a i na velkých plochách jsou nepravidelné. Kromě individuálního optického vzhledu nabízí řadu praktických výhod v oblasti zpracování – ty vyhovují všem požadavkům moderního i tradičního klempířského řemesla.

Krytina FX.12 je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku tloušťky 0,7 mm. Je proto nejenom velmi lehká (2,3 kg/m2), ale především nerozbitná, tvárná, mimořádně stabilní, rezuvzdorná a bezúdržbová. Pokládá se na plné bednění, na střechu od sklonu 17 stupňů. Nabízí se ve velikosti dlouhého (1400 x 420 mm) nebo krátkého (700 x 420 mm) obdélníkového tvaru. To umožňuje skladbu na vazbu, která je obzvlášť důležitá pro zachování opticky zajímavého vzhledu střechy nebo fasády, a která zvyšuje pevnosti samotné krytiny. Vybírat lze z mnoha barevných odstínů, včetně oblíbené tmavě hnědé, antracitové, světle šedé, břidlicové nebo tmavě červené, a to jak pro pokládku na střechu, tak na fasádu. Na materiál i na barvu výrobce poskytuje podobně jako na ostatní své produkty 40letou záruku.

fasádní panel FX.12

Usnadňuje klempířský život
Montáž krytiny FX.12 je jednoduchá díky důmyslným detailům připojení a přiloženému montážnímu návodu. Zavléká se na vazbu s minimálním přesahem 25 cm s využitím tzv. kónické stojaté drážky. Ta zaručuje optimální ochranu proti dešti, vlhkosti a větru, minimalizuje příčné deformace a zajišťuje samočištění odplavováním nečistot z drážky např. při dešti. Jednotlivé panely mají rovněž předražené otvory pro uchycení hřebíky nebo vruty na plné bednění. Nevyžadují tedy použití samostatných příchytek. Navíc díky pravidelnému tvaru není potřeba provádět při pokládce šňůrování plochy. Výhodou krytiny FX.12 je také to, že vyrovná případné drobné nerovnosti podkladu. Zkrátka FX.12 má všechny atributy, které klempířům usnadňují život.

střěšní panel FX.12

Mike Bucher, jednatel společnosti PREFA Group, dodává: "Jsme hrdí na to, že můžeme vedle falcované tašky, šablony a šindele nabídnout další základní produkt, který odpovídá kořenům klempířského řemesla. Montáž střešního a fasádního panelu PREFA FX.12 je snadná a rychlá, výrobek splňuje všechny požadavky funkčnosti a techniky."

Zaručeně lepší
PREFA není jenom silný partner pro náročnou, bezúdržbovou a funkční architekturu, ale vždy byla i synonymem pro kreativní střechy a fasády. S novou střešní a fasádní krytinou FX.12 představuje další vizuální a technologickou inovaci. Produkt FX.12 bude premiérově ke zhlédnutí na 14. mezinárodním veletrhu Střechy Praha v Pražském Veletržním Areálu ve dnech 8. – 11. února 2012, stánek č. 322.

Hliníkové produkty PREFA GmbH si za posledních 65 let udělaly jméno v celé Evropě, díky svému rozvoji, produkci a prodeji střech a fasádních systémů z hliníku. PREFA je v současnosti úspěšně zastoupena na trhu v 16 evropských zemích, sídlo firmy je v Marktl/Lilienfeld (Dolní Rakousko). Skupina PREFA zaměstnává 330 pracovníků. PREFA je část skupiny podniků průmyslového celku Dr. Cornelius Grupp, který po celém světě zaměstnává více než 5000 zaměstnanců na více než 30 místech.
0 komentářů
přidat komentář

Související články