PREFA: maskování budovy s netradičním designem

Vložil
Pavlína Drbálková
05.10.2011 10:00
Překvapivým výtvarným návrhem se chlubí fasádní a střešní prvky kaiserslauternského zařízení na úpravu tlaku vody v místní části Vogelweh-Kleebatt. Na realizaci tohoto zajímavého architektonického konceptu byly použity barevné hliníkové pásy PREFA FALZONAL.
Kaiserslautern je znám jako výrobní závod automobilky Opel a také jako největší vojenská základna Spojených států amerických mimo jejich území. Nezaměnitelný vzhled vodárenského zařízení proto odkazuje na armádní maskování a také na maskování prototypů vozů Opel, které okolo budovy vyrážejí na testovací jízdy. Designový a kreativní koncept „maskování“ pochází z dílny kanceláře architektů Molter-Linnemann. Hlavní myšlenka byla pomocí maskovacího zebra-vzoru vnější plášť budovy ozvláštnit. Podobný maskovací princip byl používán pro maskování lodí během 1. světové války.

Preciznost v každém detailu
Budova byla postavena z betonu s dřevěnou nosnou konstrukcí, na kterou byly namontovány bílé, šedé a antracitové PREFA FALZONAL pásy podle přesného vzoru. Klempířská firma Wildner z Westhofenu zde provedla bezchybnou práci. Každý pás musela pokládat s milimetrovou přesností. Výsledek je fascinující: působivý zebra-vzor, který splňuje všechny požadavky efektů na dokonalé maskování.FALZONAL – univerzální kvalita pro kreativní design
FALZONAL je barvený hliníkový polovýrobek ve falcovací kvalitě ve tvaru pásu. Legování, pevnost i systém nátěru jsou speciálně navrženy pro všechny aplikace s technikou falcovaného skládání. Vodě nepropustné, větrané dvouplášťové i nevětrané jednoplášťové střešní a stěnové konstrukce lze realizovat jako komplexní architektonické celky. FALZONAL je k dostání v různých povrchových úpravách: od univerzálních barev přes odstíny mědi, zinku, metalízy a titanu.

www.prefa.com
0 komentářů
přidat komentář

Související články