Vše pod jednou střechou

Vložil
Pavlína Drbálková
13.03.2012 09:30
Vídeňský obytný dům v ulici Neuwaldegger 31 spojuje obytné a kancelářské jednotky do společných prostor a vytváří tak živé spojení mezi rezidenty a pracovníky firem. Čtyřpatrový, 24 m vysoký a od 14,5 do 17,5 metrů široký objekt s celkovou podlahovou plochou 820 metrů čtverečních je díky uzavřenému designu dokonale integrován mezi přilehlé budovy. Koncept hladkého a nenásilného přechodu architekti dosáhli použitím střešních a fasádních prvků PREFA. Použití nové falcované šablony PREFA budovu opticky snížilo. Přesto uvnitř vznikl vzdušný prostor, který zajišťuje, že každý zde má dostatek místa.
Atraktivní design exteriéru a optimální odvodnění budovy
Podobně jako v interiéru budovy, tak i na její vnější straně byl koncipovaný námět plynulého přechodu. Nová falcovaná a fasádní šablona umocňuje jednotný vzhled budovy, který kromě optického efektu přináší i další výhodu v podobě bezokapového odvodnění.

Střecha a fasáda ze stejného materiálu
Opticky se inovovaná falcovaná šablona PREFA pozná podle nově vymodelované špičky. Je nižší, a tak na střeše vytváří ještě elegantnější a harmoničtější obraz než doposud. Nabízí nejen optickou rafinovanost, ale také praktické výhody. Dosud používanou falcovanou šablonu bylo možné pokládat od sklonu střechy 25°. Novou šablonu je možné pokládat již od sklonu 22°, což zjednoduší používání nejen v moderní architektuře. Kvalitativní kritéria „odolnost vichřicím“ a „nerozbitnost“ zůstaly i při tomto sklonu zachovány a PREFA je garantuje stejně jako u dalších produktů.

Na střechu i na fasádu obytného domu byly použity falcované šablony s rozměry 291 x 291 mm. Dvanáct šablon v jednom metru čtverečním váží pouze 2,6 kg. Takto nízká hmotnost je ideální pro rekonstrukce. Stávající krovy mohou být zachovány a samotnou střešní konstrukci není nutné vyztužovat. I přes nízkou hmotnost hliníkových falcovaných šablon je jejich nosnost více než 800 kg/m2.-> více
0 komentářů
přidat komentář

Související články