Projekt Plzeň 2015 má už pátého ředitele, povede ho Jiří Suchánek

Vložil
ČTK
15.10.2013 20:45
Plzeň

Jiří Suchánek
Plzeň - Společnost Plzeň 2015, jež pro město Plzeň připravuje projekt Evropského hlavního města kultury (EHMK) v roce 2015, má nového, v pořadí už pátého ředitele. Stane se jím Jiří Suchánek, který vzešel z uzavřeného výběrového řízení. Správní rada obecně prospěšné společnosti ho vyhlásila v červenci, když v předchozím výběrovém řízení nevybrala žádného z kandidátů. Suchánek má zkušenosti s koordinací aktivit českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, v současné době je ředitelem jedné z největších firemních nadací v ČR, řekl dnes ČTK primátor a předseda správní rady společnosti Martin Baxa (ODS).
    Výběrová komise oslovila čtyři osobnosti. Mezi dvěma, Markem Pokorným, bývalým ředitelem Moravské galerie v Brně, a Jiřím Suchánkem, se dnes rozhodovala. "Oba kandidáti byli kvalitní. Nakonec jsme se jednomyslně shodli na výběru Jiřího Suchánka. Jsem přesvědčen, že zvládne řízení projektu a úspěšně dovede společnost k naplnění prestižního titulu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015," uvedl Baxa.
    Suchánek byl jmenován ředitelem s účinností od 15. listopadu, do funkce bude uveden 18. listopadu. Nahradí současného ředitele Jiřího Sulženka, který byl na místo jmenován od srpna do doby, než správní rada najde nového ředitele. Sulženko je zároveň programovým ředitelem projektu.
    Správní rada dnes vybrala už pátého ředitele společnosti, která má na starosti naplnění projektu EHMK v roce 2015. Prvním ředitelem se stal v roce 2011 Milan Svoboda, po jeho rezignaci jej vystřídal ředitel Divadla Alfa Tomáš Froyda, který loni na podzim odstoupil a dal přednost divadlu. Řízením projektu byl od ledna dočasně pověřen ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně Erich Beneš a od srpna Sulženko, který je zároveň od června programovým ředitelem projektu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články