Plzeň bude dál hledat šéfa svého projektu města kultury

Zdroj
Eva Barborková
Vložil
ČTK
10.07.2013 20:30
Plzeň

Plzeň - Plzeň bude dál hledat nového šéfa svého projektu Evropské hlavní město kultury 2015, vypíše nové výběrové řízení. Vhodné kandidáty tentokrát osloví sama, dá si na to dva až tři měsíce. Rozhodla o tom dnes správní rada společnosti Plzeň 2015, jež projekt připravuje. Zároveň jmenovala od 1. srpna do této funkce současného programového ředitele projektu Jiřího Sulženka, který má zkušenosti s produkcí a v posledních třech letech byl ředitelem obecně prospěšné společnosti Kulturní Jižní Město. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.
    "Jedná se o zásadní zásah do činnosti této společnosti, proto každý krok pečlivě zvažujeme," uvedl k jednání rady plzeňský primátor a předseda správní rady společnosti Martin Baxa (ODS).
    Protože doporučení výběrové komise z 19. června nebylo jednoznačné, vyhradila si správní rada možnost oslovit další kandidáty. Podle Baxy ale na to bylo příliš málo času, jde však o perspektivní způsob, jak najít vhodného člověka. "Bohužel jsme zjistili, že daný časový úsek je krátký pro tak důležité rozhodnutí námi oslovených osobností, proto jsme dnes zrušili výběrové řízení a uložili jsme vypsat nové, uzavřené," uvedl Baxa.
    Hledání nového ředitele nemá trvat déle než dva tři měsíce, město samo bude oslovovat vhodné uchazeče. "Už jsme takto oslovili čtyři, myslím velmi relevantní uchazeče, dva odmítli a dva z nich projevili zájem s námi diskutovat o nabídce," dodal primátor. Oslovených by mělo být do deseti, podmínky uzavřeného výběrového řízení definuje správní rada 24. července.
    Do výběrového řízení na ředitele společnosti Plzeň 2015 se přihlásilo deset zájemců, osm splnilo povinné náležitosti. Do druhého kola postoupili čtyři, mj. architekt Jiří Boudník a vysokoškolský pedagog Roman Černík.
    Řízením projektu byl od ledna dočasně pověřen Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně, když loni v listopadu odstoupil Tomáš Froyda, který dal přednost vedení Divadla Alfa. Beneš v této funkci skončí k 31. červenci.
    Od srpna povede společnost Sulženko, který jako programový ředitel EHMK nastoupil 1. června. "S projektem se sžil rychle a podle našich představ, navíc má zkušenosti s řízením obecně prospěšné společnosti a mě osobně přesvědčil i svým přístupem ve stanovení si priorit pro dočasné řízení společnosti," uvedl Baxa. Dočasně tak bude Sulženko zastávat oba posty. "Mojí prioritou je pokračovat v konsolidaci programu, práci na projektu Světovaru a pokračovat v administrativní správní konsolidaci společnosti," řekl ČTK po jednání rady Sulženko.
0 komentářů
přidat komentář

Související články