Pardubice odmítly další pokus podnikatele o záchranu vily

Zdroj
Pavel Dosoudil
Vložil
ČTK
15.05.2012 18:10
Pardubice

Pardubice - Zastupitelé Pardubic dnes znovu odmítli další pokus podnikatele Miloše Holečka o změnu územního plánu města v lokalitě, kde si vybudoval rodinnou vilu. Dům má být zbourán, neboť ho podnikatel postavil bez stavebního povolení a v rozporu s územním plánem. Holečkův návrh předložil zastupitel KSČM Václav Snopek.

    Snopek uznal, že byl porušen zákon, ale pro vzniklou situaci by podle něj mohlo existovat kompromisní řešení. Nový územní plán, který se připravuje, by lokalitu již mohl vést jako zastavitelné území. Vila by také mohla podle něj být pro město přínosem.
    "Je to dům, který splňuje nároky na pasivní domy. Manželé Holečkovi nabízejí stavbu jako vzorový dům, který by mohl být využit pro osvětu. Umožnili by občanům Pardubic a okolí, aby jejich zkušenosti mohli využívat při stavbě podobných domů," řekl Snopek.
    Zastupitele však argumenty nepřesvědčily. Odmítli již první předpoklad pro hlasování o změně územního plánu v místě vily, a to revokaci dřívějšího usnesení, že změny územního plánu se už nebudou schvalovat.
    Dům stojí bez stavebního povolení na pozemku v lokalitě Na Ležánkách nedaleko soutoku Labe a Chrudimky, který není určený k výstavbě a je veden jako rekreační zeleň. O likvidaci vily už rozhodl Nejvyšší správní soud a podnikateli běží lhůta na odstranění stavby. Pokud stavebník nařízení nesplní, musí exekuci ze zákona provést město. Na bourací práce musí být zpracován projektu, včetně rozpočtu. Náklady uhradí majitelé vily, mohly by dosáhnout až deseti milionů korun, což je zhruba cena domu.
    Holeček před časem prohlásil, že uvažuje o přestěhování domu o několik metrů, čímž by se kolizi s územním plánem vyhnul. Náklady odhadl na 1,2 milionu korun. Nakolik je takový záměr reálný, není zatím jasné.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
osvěta
sol
15.05.12 10:06
osvětářští kmotři
Jan Sommer (hlas z hnojiště)
16.05.12 10:02
kompromisní řešení
takyarchitekt
17.05.12 08:17
zobrazit všechny komentáře

Související články