Černá vila podnikatele Holečka v Pardubicích dostala další šanci

Vložil
ČTK
27.06.2012 16:10
Pardubice

Pardubice - Pardubičtí zastupitelé dali novou šanci načerno postavené vile podnikatele Miloše Holečka. Schválili pořízení změny územního plánu, pozemek by se tak mohl změnit z rekreační zeleně na pozemek pro předměstské bydlení. Holeček by potom mohl zpětně žádat o stavební povolení. Zda to podnikateli pomůže, není jisté, pořízení změny se může táhnout a Holeček musí podle rozhodnutí soudu svou vilu do konce září rozebrat. Na tiskové konferenci o tom dnes informovala primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

    Rozhodnutí soudu navíc nemusí být při legalizaci stavby jediným problémem. Město totiž bude zjišťovat, zda je rozhodnutí zastupitelů vůbec platné. "Naši právníci nyní řeší, zda byl návrh přijat v souladu se zákonem. Návrhy na změnu územního plánu může podle stavebního zákona dát zastupitelstvu pouze pořizovatel územního plánu, což je Odbor hlavního architekta pardubického magistrátu. A ten ho nepodal," uvedla Fraňková.
    Pro pořízení změny územního plánu hlasovalo v úterý večer 21 zastupitelů. Při minulém hlasování 15. května jich přitom bylo pro návrh pouze 16 a tehdy návrh neprošel.
    Dům stojí bez stavebního povolení na pozemku v lokalitě Na Ležánkách nedaleko soutoku Labe a Chrudimky, který není určený k výstavbě a je veden jako rekreační zeleň. O likvidaci vily už rozhodl Nejvyšší správní soud a podnikateli běží lhůta na odstranění stavby. Pokud stavebník nařízení nesplní, musí exekuci ze zákona provést město. Na bourací práce musí být zpracován projekt včetně rozpočtu. Náklady má uhradit majitel vily a mohly by dosáhnout až deseti milionů korun, což je zhruba cena domu.
    Holeček před časem prohlásil, že uvažuje o přestěhování domu o několik metrů, čímž by se kolizi s územním plánem vyhnul. Náklady odhadl na 1,2 milionu korun. Nakolik je takový záměr reálný, není zatím jasné.
0 komentářů
přidat komentář

Související články