Podnikatel komplikuje Pardubicím stavbu, chce zachovat vilu

Vložil
ČTK
23.03.2012 10:45
Pardubice

Pardubice - Podnikatel Miloš Holeček, jemuž nejspíš pardubický magistrát zbourá na černo postavenou vilu mimo územní plán, zkomplikoval městu rekonstrukci pasáže v centru. Po jeho nynějších krocích se může prodražit a o  několik týdnů protáhnout, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v krajské příloze.
     Městský rozvojový fond Pardubice, který přestavbu Machoňovy pasáže zajišťuje, dostal od Holečkovy advokátky dopis, ve kterém ho upozorňuje na to, že stavební technika jezdí neoprávněně přes Holečkův pozemek. Společnost raději užívání pozemku zastavila a čeká na vyjádření právníků. Podle ředitele městské akciovky Martina Charváta měla s podnikatelem o průjezdu aut ústní dohodu. Vybudovat jinou příjezdovou cestu by bylo nákladné, musel by se přemístit i  velký jeřáb.
     Holeček chce o problému jednat, mohl by jej využít i pro záchranu svého domu před zbouráním. "Budeme vše řešit společně, jak přístup ke stavbě, tak i demolici mojí vily," vzkázal deníku po své právní zástupkyni.
     Městský rozvojový fond, který už je nyní se stavbou ve skluzu, by mohl vyvolat jednání. Ovšem podle Holečkovy právničky by součástí dohody musel být nějaký kompromis ohledně demolice jeho vily. Jenže ta už je soudně nařízená a město do ní nemůže zasahovat. Cestou by snad mohla být jedině změna územního plánu.
     Podnikatel se netají tím, že udělá pro záchranu své vily cokoliv. Jde jen o to, jestli není pozdě. Primátorka Štěpánka Fraňková i její náměstek Martin Bílek několikrát uvedli, že Holečkova vila půjde k zemi a jiná cesta že už není. Nejvyšší správní soud před dvěma týdny navíc zveřejnil rozhodnutí, kterým městu demolici stavby přímo nařizuje, pokud ji majitel nestrhne sám.
0 komentářů
přidat komentář

Související články