Načerno postavená vila v Pardubicích má šanci na legalizaci

Vložil
ČTK
13.05.2014 22:40
Pardubice

Pardubice - Po několika letech snažení má podnikatel Miloš Holeček šanci, že zlegalizuje stavbu své vily v Pardubicicích. Postavil ji bez stavebního povolení na části pozemku, který nebyl v územním plánu jako stavební parcela. Zastupitelé dnes schválili změnu statutu pozemku, který byl původně určen pouze pro rekreaci. Návrh získal těsnou nadpoloviční většinu.
    Zastupitel Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice) varoval, že tím vzniká precedens pro objekty postavené na černo. Uvedl také, že podnikatelova právní zástupkyně odvedla dobrou práci, když přesvědčila většinu zastupitelů. Dlouhodobě totiž byli proti změně územního plánu. "Hlasujeme pro ohnutí územního plánu, já ho určitě ohýbat nebudu," řekl Bílek.
    Luxusní dům stojí v sousedství parku Na Špici nedaleko soutoku Labe a Chrudimky. Nejvyšší správní soud dokonce rozhodl o demolici vily. Loni však zastupitelé rozhodli, že změnu územního plánu pořídí. Exekuční řízení proto stavební úřad zastavil. Změnu Holeček uhradil architektonickému ateliéru, který si město najalo.
    "Chci se omluvit městu Pardubice za problémy, které s kauzou vznikly," uvedla Holečkova právní zástupkyně Sylvie Georgievová. Dodala také, že stavba je legálně oplocená a má všechny smlouvy s Povodím Labe. Podnikatel podle ní směnil tento pozemek za jiný a umožnil tím postavit protipovodňová opatření za 200 milionů korun.
    Po změně územního plánu již bude možné stavbu zlegalizovat, podnikatel potřebuje zpětně získat stavební povolení. Za nelegální stavbu Holeček dostal pokutu 200.000 korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články