Soud rozhodl o zbourání nepovolené vily v Pardubicích

Vložil
ČTK
04.11.2011 11:35
Pardubice

Pardubice - Krajský soud v Hradci Králové rozhodl, že podnikatel Miloš Holeček musí zbourat svou vilu v Pardubicích, kterou postavil v  rozporu s územním plánem. Potvrdil rozhodnutí stavebního úřadu, který nařídil černou stavbu zlikvidovat. Informuje o tom dnešní Blesk.
    Podnikatel začal stavět vilu Na Ležánkách v roce 2008 bez stavebního povolení. Získat ho nemohl, protože pozemek nebyl veden jako stavební parcela, jeho větší část je v  územním plánu vedena jako rekreační zeleň. Stavební úřad proto rozhodl o  odstranění stavby. Holeček tvrdí, že městu v minulosti vyšel vstříc při směně a prodeji některých parcel a měl za to údajně přislíbenu změnu územního plánu v  lokalitě Na Ležánkách. Jeho návrh však město před časem potřetí zamítlo.
    Za nelegální stavbu dostal také Holeček pokutu 200.000 korun. Rozhodnutí vloni potvrdil i Nejvyšší správní soud.
    Poslední podnikatelovou nadějí je mimořádný opravný prostředek. "Miloš Holeček si podal kasační stížnost k  Nejvyššímu správnímu soudu," uvedla vedoucí stavebního odboru městského obvodu 1 Lenka Tobolková.
    Stížnost ale nemá odkladný účinek. Proto nyní stavební úřad Holečka vyzve, aby zadal vypracování dokumentace, jak bude vilu bourat. Pokud tak neučiní, dokumentaci vypracuje sám úřad a zaplatí to majitel stavby, poté se uskuteční demolice.
15 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Jak pejsek a kocicka dum staveli
takyarchitekt
05.11.11 04:30
To je paskvil
A.J.K.
05.11.11 07:13
...odstraněním stavby dosaženo?
Dr.Lusciniol
06.11.11 03:47
A je to spravedlivé?
Mates Joudal
08.11.11 02:47
zobrazit všechny komentáře

Související články