Brno schválilo zpracování studie pro stavbu atletické haly

Vložil
ČTK
04.10.2016 22:00
Brno

AiD team a.s.Brno - Brněnští radní dnes schválili smlouvu o zpracování technické studie pro stavbu atletické haly. Sportoviště má stát půl miliardy korun a mělo by být v místě univerzitního kampusu. Stavba by mohla začít na přelomu let 2017 a 2018, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj má být kapacita haly až 2000 sedících diváků.


Město se k výstavbě haly zavázalo v memorandu, které podepsali jeho zástupci loni v listopadu s Českým atletickým svazem a Masarykovou univerzitou. "Chceme tak vyřešit dlouhodobě neutěšenou situaci brněnské atletiky," uvedl Mrázek.

Město kvůli zpracování technické studie oslovilo k podání nabídky šest dodavatelů. Poslali ji čtyři uchazeči, z nichž město vybralo firmu AiD team z Brna s cenou studie 1,9 milionu bez DPH. "Studie je jedním ze základních kroků, abychom mohli přistoupit k výběrovému řízení na zhotovitele. Měla by nám dát odpovědi na otázky ohledně umístění haly, napojení na inženýrské sítě a vnitřní uspořádání," doplnil Mrázek.

Objekt má stát proti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Město chce do financování zapojit i jiné organizace jako atletický svaz nebo kraj, aby získalo zhruba polovinu nákladů.

Hala má mít tři podlaží, přičemž jedno by bylo pod zemí. Uvnitř by mělo být 1500 sedadel pevných a zbylých 500 mobilních s možným využitím pro jiné účely. Bude mít běžecký ovál a uvnitř něj všechna potřebná stanoviště pro halové mistrovství, mezi nimi například prostor pro skok daleký, vysoký nebo skok o tyči.

Hala bude sloužit především atletům, ale bude ji využívat také sousední Masarykova univerzita. Podle města krytá hala na atletiku na jihu Moravy chybí, a proto atleti musejí především na podzim a v zimě využívat k tréninku různé tělocvičny.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
A co architektonicka soutez?
Tomas vesely
06.10.16 07:39
že by jiná mutace DRFG?
brňan
08.10.16 07:18
zobrazit všechny komentáře

Související články