Brno na dalšího půl roku přerušilo projekt stavby atletické haly

Vložil
ČTK
26.08.2020 23:55
Brno


Brno – Brno na dalšího půl roku přerušilo projekt na stavbu atletické haly u univerzitního kampusu zhruba za 800 milionů korun. Bude jednat se státem o možné finanční podpoře. Novinářům to dnes řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Částku 100 milionů na stavbu zatím přislíbil Jihomoravský kraj. Hala má mít kapacitu 2200 diváků. Nyní má projekt vydané stavební povolení a mohlo by se začít stavět.


Město už dříve projekt přerušilo na dva měsíce prázdnin, což mu umožňovala smlouva. Nyní radní schválili dodatek smlouvy, který umožňuje přerušení na dalších šest měsíců bez hrozby navýšení nákladů. "Se stavebním povolením by bylo možné stavět, ale potýkáme se s problémy ohledně financování. Potřebovali bychom výrazně vyšší pomoc ze strany státu a bavíme se v řádu stovek milionů korun. Od státu nebyla jasně deklarovaná částka a pořád není jasné, jak se k tomu staví Národní agentura sportu," uvedla Vaňková. Podle ní se podařilo se zhotovitelskou firmou vyjednat čas půl roku, ve kterém se město bude snažit zajistit financování. "Čekají nás jednání s představiteli státu a pevně věřím, že nám ta půlroční doba pomůže financování zajistit," dodala Vaňková.

Hala má vzniknout mezi ulicemi Netroufalky a Bítešská naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Nabídne 2200 míst pro diváky a 170 parkovacích míst. Má být zázemím pro atlety, kterým chybí na jižní Moravě hala pro zimní přípravu. Hala by měla sloužit i Masarykově univerzitě.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
stavba atletické haly
Jiří Hudeček
27.08.20 11:11
práce nám pomůže z krize !
Michal Nováček
29.08.20 07:50
Na brigádu?
petrib
31.08.20 11:03
zobrazit všechny komentáře

Související články