Brněnské parkovací domy má postavit městská firma

Zdroj
Jan Tomandl
Vložil
ČTK
01.12.2011 17:25
Brno

Brno - Brněnský magistrát mění strategii při stavbě parkovacích domů. Místo akciové společnosti Brno Parking, kterou město založilo se soukromým investorem, se o stavby postarají Brněnské komunikace, společnost ve stoprocentním vlastnictví města. Část nákladů zaplatí město, část možná uhradí Brněnské komunikace prostřednictvím úvěru. Stavba prvního parkovacího domu v Kopečné ulici začne již příští rok, řekl dnes novinářům primátor Roman Onderka (ČSSD).
     V centru města dlouhodobě chybí stovky parkovacích míst. O stavbě parkovacích domů se hovoří už řadu let. Dosavadní spolupráce s  privátním sektorem však vázla. Projekty nabraly zpoždění. Z firmy Brno Parking proto magistrát odstoupí a 34 procent akcií prodá.
     Parkovací dům v  Kopečné ulici nabídne řidičům 90 míst. Celková investice činí 64 milionů korun. Další na řadě je parkovací dům v Panenské ulici s celkovou investicí asi 190 milionů korun a přibližně 360 místy. Pozemek v Panenské ulici je nyní ve vlastnictví společnosti Brno Parking, ale město se již podle Onderky dohodlo s  firmou na jeho prodeji Brněnským komunikacím.
     Společnost Brněnské komunikace si zřejmě vezme na část nákladů úvěr od banky. "Vzhledem k tomu, že parkovací dům by měl být po dokončení výdělečný, je to přijatelné řešení," řekl ČTK Onderka.
     Město Brno již přemýšlí také o dalších lokalitách pro budování nových parkovacích míst. Hovoří se o plochách v Besední ulici, Křenové, u haly Rondo a Ústředního hřbitova. Léta město zvažuje projekt podzemního parkování u Janáčkova divadla, zatím ale bez konkrétního výsledku. Kapacita jednotlivých lokalit je od 200 do 400 parkovacích míst.
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Betonova bedna
takyarchitekt
02.12.11 03:44
Stovky milionů
Brünncvík
02.12.11 05:35
Strategie města Brna
Vích
02.12.11 06:20
ad stratég Vích
au wej
02.12.11 08:14
zobrazit všechny komentáře

Související články