Brno se rozejde s firmou, která měla stavět parkovací dům v Panenské

Vložil
ČTK
09.02.2011 20:40
Brno

Brno - Brno možná parkovací dům v Panenské ulici vedle radnice postaví bez firmy Brno Parking, kterou za tím účelem spoluzaložilo. Firma nedokázala za téměř šest let od vzniku získat na stavbu platné územní rozhodnutí. V pátek tak vyprší závazek Brna pronajmout jí pozemek, na němž se má stavět. Záležitost dnes projednali městští radní. Protože platnost smlouvy o  budoucím nájmu neprodloužili, v pátek se město ze svého závazku k firmě vyváže, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Robert Kotzian (ODS). Jak dál, rozhodnou později.
    Stavba parkovacího domu v Panenské ulici měla v centru zvýšit počet parkovacích míst. Zároveň měla jedno z hlavních prostranství v centru - Dominikánské náměstí před Novou radnicí - pomoci zbavit aut. Dnes připomíná spíš velké parkoviště, na magistrátu přitom leží architektonické studie, jak ho přetvořit v důstojný městský prostor vhodný pro odpočinek i vnímání památek.
    Podle Kotziana může nastoupit několik scénářů, jak parkovací dům postavit. Podle jednoho z nich město už nebude spolupracovat s firmou Brno Parking, v níž má třetinový podíl, ale pokusí se najít jiného partnera. Druhou možností je pokračování vzájemné spolupráce, ovšem za nových podmínek. Třetí možností je přehodnotit majetkovou účast města; Brno by například mohlo ve firmě zvýšit svůj podíl, a tak mít větší vliv na dění uvnitř i na rozhodování. Konkrétní rozhodnutí mají přijmout radní podle podkladů, které se nyní připravují.
    O stavbu hromadných garáží budou podle náměstka radní dál usilovat. Stavbu samotnou by současné nižší rozpočtové příjmy města neměly ovlivnit. "Nikdy nikdo nepočítal s tím, že by se jednalo o investici z rozpočtu města Brna. Je to otázka nalezení privátního investora," řekl Kotzian. Bude se prý snažit nastavit podmínky tak, aby se zájemci našli.
    Podle končící smlouvy mělo město vložit pozemek a soukromý partner zajistit projekt i stavbu. Už loni však od bývalých členů městského vedení zaznělo, že město možná bude muset na stavbu přispět.
    V centru Brna chybí asi 4500 parkovacích míst.
0 komentářů
přidat komentář

Související články