Brno marně hledá investora pro stavbu garáží u Janáčkova divadla

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
11.02.2010 15:25
Brno

Brno - Brněnská radnice zatím marně hledá investora, který by pod parčíkem u Janáčkova divadla postavil parkovací dům. Do nabídkového řízení, které loni vyhlásila, se nikdo nepřihlásil. Zrušila ho proto a nyní připravuje nový způsob, jak investora najít. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD). Za neúspěchem vidí vliv krize.
    "Je to hlavně krizí, protože než to prasklo, zájemců, kteří nabízeli, že by něco takového zrealizovali, byla celá řada," podotkl Pospíšil. Cena podzemních garáží se odhaduje na 490 milionů korun. Uvnitř bude moci zaparkovat 400 vozů.
    Podle náměstka bude muset město stavbu a provoz garáží nejspíš řešit současně s úpravou parkování v širokém okolí. Cestou prý však není ani nabídnout investorovi pozemek pro stavbu garáží a zároveň správu parkovacích míst třeba v  dvoukilometrovém okolí. "Budeme hledat partnerskou spolupráci (investora) s  Brněnskými komunikacemi, které parkování řeší. Nejspíš půjde o propojení, a to i  vlastnické," řekl Pospíšil. Brněnské komunikace jsou městskou firmou.
    Jeden parkovací dům by se měl letos ve městě začít stavět, a to v  Panenské ulici vedle Nové radnice. Investorem je firma Brno Parking, kterou zčásti vlastní město. Podle Pospíšila má však parkovací dům vedle Nové radnice výhodnější rozpočet. Jeho podstatná část má být nad zemí, což vyjde levněji než kompletně podzemní stavba. Navíc u Janáčkova divadla, kde se s takovou konstrukcí počítá, je navíc součástí stavby úprava parčíku včetně vodního prvku. Stavbu prodražuje i úprava křižovatky, která je pro zbudování nájezdu do parkovacího domu nutná.
    Parkovací dům u Janáčkova divadla se měl stavět zároveň z rekonstrukcí divadla. Nejspíš tak na ni bude navazovat, byť je stavba garáží vyprojektovaná a má platné územní rozhodnutí. Přestavba divadla začala loni modernizací jevištní techniky, pokračovat má letos a příští rok.
    V Brně je parkovacích míst nedostatek, jen v centru jich schází kolem 4500.
0 komentářů
přidat komentář

Související články