Brno se rozešlo s firmou Brno Parking, která měla stavět garáže

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
29.02.2012 17:00
Brno

Parkovací dům v Panenské ulici
Brno - Brno se rozešlo s podílníkem firmy Brno Parking, která pro město měla stavět parkovací domy, ale za šest let existence nezískala jediné územní rozhodnutí. Město v ní mělo třetinový podíl, komunikace s firmou však od počátku vázla a nepřinesla kýžený efekt. Radnice má dnes se společností vypořádané všechny pohledávky a závazky. Parkovací domy nebude stavět ona, ale Brněnské komunikace (BK), uvedl dnes v tiskové zprávě primátorův náměstek Robert Kotzian (ODS). BK patří ze 100 procent městu.
     Kotzian uvedl, že "po letech průtahů a téměř žádných výsledků se město konečně zbavuje nefunkční společnosti". Zakládali ji jeho předchůdci z ODS.
     Brněnská opozice volala po rozchodu s firmou Brno Parking už před půl rokem. Kritizovala tehdy to, že Brno do ní vložilo peníze, ale ničeho se za to nedočkalo. Vklad radnice činil 1,7 milionu korun, dalšími 15 miliony korun je však zatížena dceřiná firma Brno Parking, uvedl tehdy zastupitel Jaroslav Kacer (TOP 09).
     Podle primátorova náměstka Ladislava Macka (ČSSD) závazky vznikly, protože firma neměla tržby, ale výdaje ano. Platila za dokumentaci k územnímu rozhodnutí na stavbu parkovacího domu v Panenské ulici i za zábor veřejného prostranství, kde se dům má stavět. Uskutečnil se tam také archeologický průzkum.
     Zastupitel Vít Beran (KDU-ČSL) zase kritizoval jako "postavené na hlavu", aby stavbu parkovacích domů pro radnici organizovaly dvě firmy, jak částečně soukromá Brno Parking, tak BK. Ukončení spolupráce doporučil i  zastupitel Martin Ander (SZ). "Firma naslibovala, že sežene soukromý kapitál, a nic takového se ve finále nestalo," uvedl.
     Podle Kotziana nyní radní udělali vše pro to, aby se léta chystaná stavba parkovacích domů konečně odblokovala. Doporučili zastupitelstvu schválit poskytnutí pozemků potřebných na stavbu dvou parkovacích domů právě BK. Má jít o pozemek v Panenské ulici vedle radnice, jehož hodnota se odhaduje na 17 milionů korun, a pozemek za čtyři miliony korun v Kopečné ulici.
0 komentářů
přidat komentář

Související články