Střešní dveře Solara pro ploché i šikmé střechy

Publisher
Tisková zpráva
28.04.2020 10:30
Solara, s. r. o.


Střešní záhony, městské včelaření, terasa, relaxační zóny mezi střechami. Využití volného a svobodného prostoru mezi střechami může mít mnoho podob. "Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. Je mým pracovním koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy – tak uvádíme na trh pojem "střešní dveře". Občas žertuji, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. Jedni si to užijí a druzí vydělají," říká Jakub Formánek za vedení českého výrobce.


Pohodlné střešní dveře představují možnost, jak chytře vyřešit vstup na terasu. Zároveň jsou tepelněizolačním prvkem, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu. Získáte příjemný sklon schodiště a požadovanou šířku vhodnou pro každodenní užívání. "Žádné žebříky ani skorožebříky. Vyvíjeli jsme skutečně dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky – posuvné a výklopné střešní dveře Solara," doplňuje Jakub Formánek.


Česká výroba a poradenství, německá certifikace, skvělá tepelná izolace

Kvalitní návrh se opírá o specifickou profilaci dveří a její celoobvodové zateplení, vlepené celopřesahové zasklení i systém napojení do střešního pláště. "Výsledný tepelný výpočet pro výklopné střešní dveře je na hodnotě 0,96–0,98 W/m²K, v závislosti na rozměru, což u tohoto druhu výrobku považujeme za vynikající," uvádí Formánek.

Posuvné střešní dveře Solara se mohou otevírat manuálně či pomocí neviditelných elektrootvíračů. Výklopné střešní dveře mají elektrootvírače vždy. Systém bezpečnostního senzoru a senzoru vítr/déšť spolu se záložním zdrojem zajistí automatické zavření při dešti i v případě výpadku proudu.


"Tyto možnosti řešíme při osobních schůzkách s architekty, na kontrolních dnech staveb, někdy jen po telefonu či e-mailu přímo se zákazníkem. Vynikající tepelný prostup trojitého zasklení střešních dveří řeší zimní sezonu, lze ho navíc doplnit i tepelněodrazivým sklem pro parné letní dny. Uvedený plný systém elektroovládání lze propojit s chytrou domácností," popisuje Formánek, jak funguje poradenství k používaným technologiím.

Posuvný systém Solara je certifikován v Německu. "Získání německé certifikace IFT Rosenheim pro posuvná okna či dveře byl samozřejmě proces mnoha papírů, což si málokdo opravdu užívá, ale spolupráce s techniky a inženýry oknařského bavorského institutu byla férová, řekl bych rovná," dodává poradce firmy Solara. Certifikováno bylo nové provedení designu s celopřesahovým sklem, ostřejšími konturami profilů a několika dalšími prvky.


Referenční projekty

Na www.solara.cz jsou k dispozici podrobnější technické informace, výkresové podklady a knihovna referenčních staveb, ze kterých si lze jednoduše vyfiltrovat projekty se střešními dveřmi a výstupy. Referenční projekty zahrnují typová i zcela zakázková provedení oken z Čech, Slovenska, Bavorska či například Vídně. Doufáme, že vám budou dostatečnou inspirací při hledání ideálního řešení pro jedinečné střešní byty.

Redakce Solara
0 comments
add comment

Related articles