Zavádíme na trh pojem STŘEŠNÍ DVEŘE

Publisher
Tisková zpráva
11.11.2019 07:00
Solara, s. r. o.


Terasa na ploché střeše, střešní záhony, městské včelaření, relaxační zóny mezi střechami. To je krásné využití volného a svobodného prostoru mezi střechami, které má již v dnešní době mnoho zajímavých podob. “Mám takové prostory rád, cítím se tam dobře. Je mým pracovním koníčkem vyvíjet a vyrábět prosklené střešní výstupy. Zavádíme na trh pojem STŘEŠNÍ DVEŘE. V žertu ale vlastně popravdě uvádím, že takto zpřístupněné prostory nadchnou romantiky i developery. Jedni si to užijí a druzí vydělají.” říká Jakub Formánek za vedení českého výrobce.Chytré řešení vstupu na terasu a pohodlné střešní dveře znamenají tepelně izolační prvek, kterým prosvětlíte a otevřete přístupovou cestu na střechu. Získáte tím příjemný sklon schodiště a požadovanou šířku vhodnou pro každodenní užívání. „Žádné žebříky a skorožebříky. Vyvíjeli jsme skutečné dlouhodobé řešení pro moderní domy s plochou střechou i stavby se šikmou taškovou střechou. Pro pány v klobouku i dámy na podpatcích. Na trh jsme po několikaletém vývoji uvedli dva typové výrobky, které řeší komfortní cestu na střešní terasu.” doplňuje Jakub Formánek. Jde o POSUVNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE a VÝKLOPNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE.

POSUVNÉ či VÝKLOPNÉ STŘEŠNÍ DVEŘE Solara?

Obě koncepce celoprosklených střešních dveří Solara umožní projít střechou po schodišti s příjemným sklonem, dostatkem podchozí výšky a čistým průchodem do 800 mm. Tímto se zároveň celý prostor plně prosvětlí. Délka typových střešních dveří je 3,4 m, ve zkráceném provedení pak 2,8 m. Součástí podkladů Solara je i doporučený návrh schodišťového ramene a tvar ostění.
“Ty dva výrobky se liší v několika technických parametrech. Přednostmi posuvného řešení je například možnost manuálního ovládání, přímého výstupu ze schodiště či možnost rozšíření plochy o fixní zasklení. Přednostmi výklopného řešení je úspora místa na terase, menší spád pro odvod dešťové vody či výstup ze schodiště do l/p strany.” uvádí Jakub Formánek.


Technika a design typových střešních dveří Solara

Střešní dveře Solara jsou osazené designovým celopřesahovým sklem, mají možnost plné sestavy elektroovládání včetně plně integrovaných, skrytých elektrootvíračů, senzoru vítr-déšť a bezpečnostního čidla, záložního zdroje a dalších užitečných komponentů. Obvodový límec je připravený pro přímé napojení PVC krytiny, nebo taškové krytiny. Střecha je tepelně nejvíce namáhaným místem domu v zimních i letních výkyvech. Tepelně-izolační zpracování zde musí být výborné – 3sklo, zdvojené těsnění mezi rámem a křídlem, velmi teplý sendvič rámu střešních dveří patří do základního provedení.


Fotogalerie referencí a poradenství k výrobku

Navštivte fotogalerie referencí na solara.cz/reference a využijte poradenství ke střešním dveřím na obchod@solara.cz / 602 176 036 – třeba o možnostech fungujícího napojení plochy pochozí terasy a jejího správného odvodnění.

Redakce Solara.
0 comments
add comment

Related articles