Posuvná okna pro ploché i šikmé střechy

Publisher
Tisková zpráva
20.02.2020 13:00
Solara, s. r. o.

Dobře navržené prosklení střechy – s použitím sou- časných technologií – dává místnostem více prostoru, vzdušnosti, přirozeného světla a činí je atraktivnějšími, a to při zachování celoročního tepelného komfortu.

Podstřešní prostory mívají jedinečnou atmosféru, kterou z velké části utváří dopadající světlo, a jejich genius loci láká nové obyvatele i stavitele. „Tvrdím, že soukromým investorům i developerům se investice do kvalitního a krásného střešního prosklení bohatě vrátí – v prodejní ceně bytu či v radosti z bydlení v něm. Schválně si tyto místnosti představte s jedním či dvěma běžnými typovými střešními okny,“ říká Jakub Formánek za dodavatele prosklení Solara. „Jde to i jinak. Taková ateliérová okna definují první dojem z interiéru, je to radost i pro nás výrobce.“

České poradenství, německá certifikace

Kvalitní návrh prosklení podkroví stojí na použitých profilech a jejich zateplení, na parametrech zasklení, stínění i kvalitě montáže do střešního pláště. Posuvná střešní okna PERSPEKTIV českého výrobce Solara, která vidíte na fotografiích z Vídně a Prahy, se mohou otevírat manuálně či neviditelnými elektrootvírači. Systém dešťového senzoru a záložního zdroje zajistí automatické zavření při dešti i v případě výpadku proudu. „Tyto možnosti řešíme při osobních schůzkách s architekty, na kontrolních dnech staveb, někdy jen po telefonu či e-mailu přímo se zákazníkem. Radíme, jak upravená skla zvolit pro letní slunce či pro zimní mrazy, jaký systém zastínění je vhodný pro ateliérová okna a jaký naopak funguje bídně, jak napojit elektrootvírače oken na řízené větrání či na inteligenci bytu a podobně,“ popisuje Jakub Formánek, jak probíhá poradenství k používaným technologiím.

Posuvná okna Solara PERSPEKTIV jsou certifikovaná v Německu. „Získání německé certifikace IFT Rosenheim pro naše střešní okna byl samozřejmě proces spojený s papírováním, což si málokdo opravdu užívá, ale spolupráce s techniky a inženýry oknařského bavorského institutu byla férová, řekl bych rovná.“ V roce 2018 bylo certifikováno nové provedení designu oken, vybavených celopřesahovým sklem, ostřejšími konturami profilů a několika dalšími prvky.

Referenční projekty

Na www.solara.cz jsou k dispozici podrobnější technické informace, výkresové podklady a knihovna referenčních staveb, ze kterých si lze jednoduše vyfiltrovat projekty s posuvnými střešními okny. Referenční projekty zahrnují typová i zakázková provedení oken z Čech, Mnichova a Vídně, kterými se můžete inspirovat. Doufáme, že zde najdete dostatek možností pro jedinečné střešní byty.
0 comments
add comment

Related articles