Tendr na stadion v H. Králové jde do 2. kola, všichni postoupili

Publisher
ČTK
21.12.2020 17:05
Czech Republic

Hradec Králové


Hradec Králové – Tendr na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové vstoupil do druhého kola. Všichni přihlášení uchazeči splnili kvalifikační podmínky a do 5. února budou moci podat předběžné nabídky. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Tendr, který město vypsalo 4. září, je čtvrtý v pořadí a má hodnotu téměř 600 milionů korun bez DPH. Počet přihlášených uchazečů radnice nezveřejnila.


V prvním kole se zájemci do soutěže pouze přihlásili a město následně posuzovalo, zda splňují podmínky odbornosti. "U některých jsme si vyžádali ještě doplnění. Hodnoticí komise konstatovala, že všichni podmínky účasti splnili a mohou se zúčastnit dalšího kola zadávacího řízení," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Po podání předběžných nabídek budou následovat jednání s účastníky tendru. "Jejich předmětem bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města. Následně budeme účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek," uvedl Bláha. Zahájení přípravných prací na novém stadionu se podle něj v případě úspěšného tendru předpokládá v prvním pololetí příštího roku.

Soutěž po námitce stavební společnosti PORR řeší ve správním řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), takže město kvůli tomu nemůže s případným vítězem podepsat smlouvu. ÚOHS minulý týden rozhodl, že město v tendru chybovalo, když se nedostatečně podrobně a srozumitelně vypořádalo s námitkami společnosti PORR, která si stěžovala na zadávací podmínky soutěže.

Rozhodnutí ÚOHS je podle radnice procesního charakteru, a nejde tedy o verdikt, zda stanovení zadávacích podmínek je správné, či nikoli. Město může proti rozhodnutí úřadu podat rozklad nebo může námitky znovu vypořádat. Rozhodnutí ÚOHS neukládá městu tendr zrušit, takže soutěž podle radnice může pokračovat.

Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let a jde o jednu z prioritních investic Hradce. Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Hodnocení nabídek bude podle více kritérií. Nabídnutá cena bude mít váhu 40 procent. Město dosud mínilo, že smlouvu s vítěznou firmou by radnice mohla uzavřít na jaře roku 2021. Na projektování a stavbu bude mít firma dva roky.

Stadion, na němž bude mít zázemí druholigový klub FC Hradec Králové, by měl podle radnice splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Měl by splňovat i požadavek na multifunkční arénu. Kapacita arény by měla být nejméně 8000 diváků.
0 comments
add comment

Related articles