O stavbu stadionu v H. Králové mají zájem tři subjekty

Publisher
ČTK
19.02.2021 17:55
Czech Republic

Hradec Králové


Hradec Králové – Předběžné nabídky v zadávacím řízení na nový fotbalový stadion v Hradci Králové podaly tři subjekty. Informaci ČTK dnes potvrdila mluvčí radnice Kateřina Šmídová. O stavbu měly zájem původně čtyři. Tendr, který město vypsalo 4. září, je čtvrtý v pořadí a má hodnotu téměř 600 milionů korun bez DPH.


Administrátor tendru a správce stavby bude nyní zkoumat, jestli nabídky, které zadavatel v řádné lhůtě obdržel, splňují stanovené požadavky města. Dnes uplynula lhůta pro podání předběžných nabídek.

"V březnu bychom měli zahájit jednání ve spolupráci s administrátorem zakázky a správcem stavby se všemi účastníky zadávacího řízení, kteří podali předběžnou nabídku. Předmětem těchto jednání bude vylepšení návrhů ve prospěch zadavatele, tedy města. Následně budeme účastníky vybízet k finálnímu podání nabídek, k čemuž by mělo dojít během jarních měsíců," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Podle něj se lhůty budou odvíjet od toho, jak rychle budou účastníci schopni dokládat potřebné materiály a zapracovávat požadavky města.

Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let a jde o jednu z prioritních investic stotisícového Hradce Králové. Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Město předpokládá, že se stavebními pracemi by vítěz tendru mohl začít ještě letos.

Soutěž po námitce stavební společnosti PORR řeší ve správním řízení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, takže město kvůli tomu nemůže s případným vítězem podepsat smlouvu. Společnosti PORR se nelíbí některé zadávací podmínky soutěže a nastavená hodnoticí kritéria.
0 comments
add comment

Related articles