H. Králové posedmé posunul tendr na stadion, nově platí 24. září

Publisher
ČTK
13.09.2019 08:20
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Město Hradec Králové posedmé posunulo termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu fotbalového stadionu. Místo úplně původního 15. srpna nyní platí termín 24. září. Posunutí termínu odevzdání nabídek si vyžádaly žádosti uchazečů o vysvětlení k projektové dokumentaci a následné dílčí úpravy dokumentace. Poslední dvě posunutí termínu byla vždy o jeden pracovní den. ČTK to dnes zjistila na profilu zadavatele města Hradec Králové.


Nynější tendr je třetí v pořadí a město jej vypsalo 9. července. Firmu pro stavbu by město chtělo mít vybranou do zimy. Doba výstavby má být 18 měsíců.

Při doplňujících dotazech musí zadavatel prodloužit lhůtu pro podání nabídek tak, aby na dodatečné informace k zadávací dokumentaci mohli reagovat všichni případní zájemci o stavbu. Radnice již dříve uvedla, že u takto velké a složité stavby je běžné, že se stavební firmy intenzivně dotazují na zadávací dokumentaci či na smlouvu o dílo.

Zatím město k tendru vydalo 210 vysvětlení, změn či doplnění. Například poslední vysvětlení se týkalo použití takzvaného lehčeného betonu pro konstrukce laviček na tribunách.

Více než 15 let připravovaný stadion má stát na místě nevyhovujícího a polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1960. Na stadionu má zázemí druholigový klub FC Hradec Králové, který bude muset po dobu stavby hrát jinde.

Předpokládanou cenu stadionu město odhadlo na 550 milionů korun. Zastupitelstvo města jako maximální nepřekročitelnou hodnotu pro podání nabídek stanovilo 605 milionů korun. Se započítáním DPH by se maximální cena stavby mohla pohybovat na úrovni 740 milionů. Bude se tak jednat o největší investici města za poslední léta.

Stadion by měl stačit pro 10.000 diváků. Zachováno u něj zůstane i typické osvětlení čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě. Na podzim 2017 město nechalo zbořit západní tribunu, po níž zbyl jen hliněný val. Z nynějšího stadionu zůstane pouze objekt východní tribuny, který bude sloužit jako zázemí pro potřeby tréninkových hřišť.
0 comments
add comment

Related articles