Stavba lázní v Pasohlávkách se kvůli covidu o rok prodlouží

Publisher
ČTK
23.09.2021 21:05
Czech Republic

Pasohlávky


Brno – Stavba lázeňského komplexu v Pasohlávkách na Brněnsku se nejspíš o rok prodlouží. Původně měla být hotová do roku 2026. O prodloužení požádala kvůli celosvětové pandemii koronaviru čínská společnost RiseSun, která lázně s původně odhadovanými náklady dvě miliardy korun postaví. Posun termínu dokončení na leden 2027 dnes schválili jihomoravští zastupitelé, potvrdit to musí valná hromada společnosti Thermal Pasohlávky, kde je kraj majoritním vlastníkem.


Prodloužení termínu zastupitelé podpořili, neschválili ale další navrhované změny. Týkaly se například prodeje všech zbytných pozemků před dokončením projektů, změny povinnosti držet v bance jistotu k zajištění smluvních povinností ve výši 100 milionů nebo snížení počtu lázeňských lůžek ve prospěch komerčních. "Minimální kapacita 150 lůžek pro komplexní lázeňskou péči je pro nás základním kamenem, na kterém trváme," řekl hejtmanův náměstek Jan Zámečník (KDU-ČSL).

Čínský investor už v roce 2020 vybral architektonický návrh, první fáze výstavby měla začít na konci letošního roku. Na ni měly navazovat další dvě etapy a realizace celého projektu měla skončit nejpozději do roku 2026. Na základě schváleného posunu by tak měl být celý projekt hotový v lednu roku 2027. Kromě toho Thermal Pasohlávky plánuje poblíž lázeňského komplexu vybudování léčebného Sanatoria Pálava asi za půl miliardy korun. Ústav se 160 lůžky nabídne rehabilitační péči.
0 comments
add comment

Related articles