Projekt na stavbu lázeňského komplexu v Pasohlávkách získal územní rozhodnutí

Publisher
ČTK
28.11.2022 18:50
Czech Republic

Pasohlávky


Pasohlávky - Stavba lázeňského komplexu v Pasohlávkách na Brněnsku odhadem za dvě miliardy korun získala územní rozhodnutí. ČTK to dnes řekla starostka Pasohlávek Martina Dominová (Moravané). Stavbu lázní plánuje několik let čínská firma RiseSun, podle Dominové nyní pracuje na dokumentaci pro stavební povolení. Kromě toho chce kraj v blízkosti lázní postavit léčebné Sanatorium Pálava odhadem za miliardu, podle hejtmanova náměstka Jana Zámečníka (KDU-ČSL) by mělo nabídnout přes 160 lůžek.


Na vydání rozhodnutí upozornila Česká televize. Územní rozhodnutí vydal pohořelický stavební úřad, Pohořelice jsou pro Pasohlávky obcí s rozšířenou působností. "Územní rozhodnutí je první stupeň. Nyní firma pracuje na dalším stupni a to je podrobnější dokumentace pro vydání stavebního povolení. Pak může firma podat žádost o vydání stavebního povolení," uvedla Dominová. Podle ní může zpracování dokumentace trvat i rok.

Podle Zámečníka tak Číňané plní lhůty, které mají. Čínský investor už v roce 2020 vybral architektonický návrh. První fáze výstavby měla původně začít na konci loňského roku. Na ni měly navazovat další dvě etapy a realizace celého projektu měla skončit nejpozději do roku 2026. Kvůli pandemii covidu se ale loni vše o rok posunulo, dokončení je tedy v plánu v roce 2027.

Vznik čínských lázní se začal řešit už za hejtmana Michala Haška (ČSSD), poté pokračoval i za předešlého hejtmana Bohumila Šimka (ANO) a pokračuje i nyní za hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL). Společnost Thermal Pasohlávky, která byla kraje a obce Pasohlávky, Číňanům prodala část pozemků pro stavbu lázní, z prodeje chtěla financovat právě stavbu Sanatoria. Kraj si také schválil, že od Pasohlávek koupí třetinový podíl v Thermalu, aby byl jediným vlastníkem. Výstavba sanatoria by měla být jednou z větších investic, kterou by měl kraj započít příští rok. O věci budou jednat v prosinci zastupitelé, uvedl Zámečník. Kraj chce získat na výstavbu dotaci z Národního plánu obnovy. Z původní zhruba půlmiliardy se náklady na stavbu časem vlivem nárůstu cen stavebních materiálů dostaly až na miliardu korun.
0 comments
add comment

Related articles