Thermal Pasohlávky nabízí pozemky pro stavbu lázní za 380 milionů

Publisher
ČTK
02.08.2018 00:45
Czech Republic

Brno


Brno - Společnost Thermal Pasohlávky, kterou vlastní Jihomoravský kraj a obec, ode dneška nabízí k prodeji pozemky v Pasohlávkách pro stavbu lázní. Jde o místo, kde měl původně stavět kraj se strategickým partnerem z Číny. Pozemky jsou k mání za 380 milionů korun bez DPH a zájemce se musí zavázat, že postaví lázeňský komplex. Když bude více zájemců, rozhoduje vyšší nabízená cena, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. Zájemci mají čas podat nabídku do 1. října.

Kraj již na jaře zveřejnil záměr prodeje, zájemci si mohli vyzvednout informační balík. "Komunikovali jsme se čtyřmi zájemci, mezi nimi je i čínská společnost RiseSun," řekl ČTK předseda představenstva Martin Itterheim. Číňané původně chtěli spolupracovat s krajem, ale mají zájem i po přehodnocení krajské strategie, kterou je nyní přímý prodej za daných podmínek.

Výše investice do stavby by měla být nad jednou miliardou korun. Vedle v Pasohlávkách by měl vzniknout také léčebný ústav s kapacitou 160 lůžek. Lokalita se v posledních letech rychle rozrůstá. Vznikl zde obří akvapark, hotel a v Pasohlávkách se rozvíjí velký autokemp Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.

O vybudování lázní se mluví mnoho let. Proto kraj s Pasohlávkami založil Thermal Pasohlávky, který u obce vybudoval potřebnou infrastrukturu. Pozemky pro stavbu lázní jsou již zasíťované a je vybudovaná například cyklostezka.

Kraj dříve zvažoval dvě možnosti, a to vytvoření společného podniku s čínskou firmou Risesun a následné vybudování lázní, nebo prodej pozemků potenciálnímu investorovi. V prodeji krajští radní vidí možnost okamžitého zhodnocení pozemku.
0 comments
add comment

Related articles