Plánované lázně v Pasohlávkách čeká posouzení EIA

Publisher
ČTK
05.03.2018 20:05
Pasohlávky - Krajská společnost Thermal Pasohlávky, která připravovala stavbu lázní v Pasohlávkách na Brněnsku u Novomlýnských nádraží, zveřejnila na informačním portálu EIA podrobnosti projektu a zahájila posuzování jeho vlivu na životní prostředí. Z dokumentu vyplývá, že na 27 hektarech mají vyrůst dva hotely, léčebný ústav, léčebné lázně, rehabilitační centrum, apartmánové domy, rodinné a bytové domy pro seniory, domov pro seniory a různé rekreační objekty. Zaměstnanců má pracovat v lázeňské části zhruba 600.


Dokument pro posuzování vlivu projektu na životní prostředí byl zpracovaný 12. prosince loňského roku, kdy se ještě předpokládalo, že do stavby se pustí společně Jihomoravský kraj s čínskou společností RiseSun. Nyní však kraj čeká na nabídky investorů, kterým pozemky prodá, a ti budou stavět podle podmínek kraje za své peníze.

Na ploše poloostrova, který zasahuje do Mušovské nádrže, vzniknou dvě plochy. Jedna bude lázeňská a druhá má sloužit převážně bydlení.

V lázeňské má stát medicínský dům s kapacitou 600 osob, v odborném léčebném ústavu má být 300 lůžek, v přírodních léčebných lázních 400 lůžek a v diagnostickém a rehabilitačním centru 200 lůžek. Předseda představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Martin Intterheim přitom na začátku prosince mluvil o snížení stálé lůžkové kapacity na 240.

V lázeňské části mají být také dva hotely se 470 lůžky, součástí má být také sportovní hala, obchody a služby. Pro rekreaci mají sloužit apartmánové domy se 100 byty.

Na obytné ploše mají stát jeden domov pro seniory se 180 lůžky, domy pro seniory se 70 byty, rodinné domy pro seniory se 45 byty a dále apartmánové domy se 45 byty a nespecifikované ubytovací zařízení se 100 lůžky.

Kraj zde nechal v předchozích letech postavit infrastrukturu, takže území zatím protínají opuštěné silnice a inženýrské sítě. Ač není zřejmé, kdo bude investorem stavby, v dokumentu se kalkuluje se začátkem stavby letos ve třetím čtvrtletí a dokončením v roce 2021.

Tvůrci dokumentu také uvádějí, že předpokládaná intenzita automobilového provozu bude denně 180 nákladních a 2400 osobních aut. Kdyby všechna auta přijela po silnici I/52, zvýšila by se intenzita dopravy v dotčeném úseku zhruba o pětinu.
0 comments
add comment

Related articles