Kraj podepíše s Číňany smlouvu na pozemky k lázním v Pasohlávkách

Publisher
ČTK
22.01.2019 08:00
Czech Republic

Brno


Brno - Zástupci Jihomoravského kraje podepíšou dnes s čínskými partnery smlouvu o prodeji pozemků v Pasohlávkách pro stavbu lázeňského komplexu. Pozemky za cenu okolo 380 milionů bez DPH prodává společnost Thermal Pasohlávky, kterou v minulosti založily Jihomoravský kraj a obec Pasohlávky. Kupující firma RiseSun chce v místě postavit lázně za více než miliardu korun.


Podpisu smlouvy se zúčastní hejtman Bohumil Šimek (ANO) a velvyslanec Čínské lidové republiky Čang Ťien-min. O vzniku lázní v Pasohlávkách se mluví mnoho let. Kraj proto založil s obcí společnost Thermal Pasohlávky, která pro lázně vybudovala potřebnou infrastrukturu. Jednání s Čínany o konkrétním projektu na komplex začala už za předchozího krajského vedení ČSSD a KDU-ČSL.

Nové vedení kraje v čele s hnutím ANO zvažovalo dvě varianty. Jednou byl vznik společného podniku kraje a firmy Risesun a společná stavba lázní, druhou prodej pozemků potenciálnímu investorovi. Kraj se rozhodl pro druhou možnost, protože v prodeji vidí okamžité zhodnocení pozemku. Číňané se pak přihlásili jako jediní zájemci o odkup.

Kromě lázeňského komplexu, který postaví Číňané, chce kraj v místě za své peníze postavit menší léčebný ústav s kapacitou 160 lůžek. Lokalita se v posledních letech rychle rozrůstá. Je tam aquapark, hotel i autokemp Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.
0 comments
add comment

Related articles