Ještěd f kleci 16 - slavnostní vyhlášení

za letní semestr 2015/2016

Zdroj
x-fatul
Vložil
Tisková zpráva
06.08.2016 14:05
Jan Kurz - vítěz JFK#16
Konec letního semestru na Fakultě umění a architektury v Liberci patřil opět soutěži Ještěd f kleci. Na letošním již šestnáctém ročníku byly vystaveny jak semestrální práce, tak ale i rekordní počet prací bakalářských a diplomních. V ateliéru Karla Hubáčka se opět sešla porota v hvězdném složení. Svou návštěvou nás poctil pan profesor Emil Přikryl, dále architekt Jan Žalský (žalský architekt) a Jáchym Svoboda z mladé kanceláře BOD architekti. Z Brna přijela do Liberce teoretička a kurátorka Markéta Žáčková (FaVU) a dále pětici porotců doplnil sochař Aleš Novák. V průběhu dne hodnotili vystavené projekty oborů architektura a urbanismus a environmentální design. V sedm večer se již otevřely dveře ateliéru veřejnosti a asi o hodinu později proběhlo samotné vyhlášení.

Porota se tentokrát rozhodla nominovat 10 projektů a z nich jednoho absolutního vítěze. Putovní sošku Ještěda f kleci si v letošním roce odnesl Jan Kurz za svou diplomní práci Novohradská poutní krajina.

Mezi nominovanými pak byli Patrik Kovaľ s projektem Knihovna v Prešově, Šimon MarekMuzeem dětské ilustrace v Božím Daru. Dále získala nominaci za projekt přestavby majáku na hotel Eliška Kovaříková, za svůj diplomní projekt Centrum Jablonného v Podještědí byl oceněn Jiří Lukáš, dále pak Martin Stupka za projekt Baugruppe, Matyáš Fialka za Přírodní školu, Vojtěch Stoklasa za Hrádek nad Nisou, tým studentů ateliéru Zdeňka Fránka a Dany Rakové si odnesl nominaci za publikaci Rekonstrukce a Julie Floriánová za diplomní projekt na katedře environmental designu Představa, realita, vzpomínka.

Ještěd f kleci se stejně jako každý semestr konal pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a k jeho hladkému průběhu přispěly svými sponzorskými dary společnosti Rheinzink, Schüco a Graphisoft Archicad. Věcné ceny vítězům a nominovaným darovali společnosti Master&Master, Papelote, Doubleshot, OMAM, TON a Kino Aero.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články