Ještěd f kleci 17 - slavnostní vyhlášení

za zimní semestr 2016/2017

Zdroj
x-fatul
Vložil
Tisková zpráva
11.02.2017 10:40
Ing. arch. Adam Kössler, vítěz JFK 17
Semestrální práce studentů designu, architektury i výtvarných ateliérů. Zavěšené houpačky a rozsvícené žárovky v jednotlivých ateliérových kójích. Bar z cívek a občerstvení z kuchyně Anny Jeřábkové. Paletové podium, ssoel a Holy. After party v kolejním klubu Had a Sony.

Ateliér Karla Hubáčka liberecké Fakulty umění a architektury se pro jeden večer proměnil v bouřlivou oslavu tradiční studentské soutěže Ještěd f kleci. Letošní ročník byl plný překvapení.

Čtyřčlenná porota ve složení_architektka Pavla Melková z pražské architektonické kanceláře MCA, teoretička a kurátorka Šárka Svobodová, architekt Ladislav Kuba z brněnského ateliéru Kuba & Pilař a Martin Tůma z Boys Play Nice se rozhodla nevybírat ze studentských projektů nejlepší práci. Jmenovitě ocenila projekty 'Dvouletky' Martina Holady, 'Hradby Nymburku' od Kristiána Holana, urbanistické řešení 'Tepna Náchod' Jakuba Kopeckého a konceptuální návrh 'Oáza Rio de Janeiro' Alice Mityskové.

Sošku Ještěda f kleci si odnesl Adam Kössler z atelieru Zdeňka Fránka a Dany Rakové za diplomovou práci, ve které se zabýval zpřístupnění zasypaného kostela Všech Svatých v zaniklé obci Radovesice.

Ze školních atelierů se rozhodla vyzdvihnout formulaci dvou odlišných přístupů k výuce. Jsou to Architektonický cestopis atelieru Jakuba Chuchlíka a Karolíny Jirkalové a na druhé straně provokativní zadání Dům Jamese Bonda atelieru Petra Stolína a Aleny Mičekové. Oceněné projekty budou zpřístupněné na webu www.jestedfkleci.cz

Děkujeme sponzorům Era21, Graphisoft Archicad, Rheinzink, Schüco, Archa, Playbag, papelote za finanční podporu a sponzorské dary.
0 komentářů
přidat komentář

Související články