Fototapety - když dekorace, tak ve velkém

Vložil
Tisková zpráva
04.03.2011 08:50
Pokud si stejně jako mnozí v dnešní době na otázku: "Jak velký obraz si koupím?" odpovídáte jednoduše: "Přes celou stěnu", pak vězte, že vlastně hledáte fototapety. Fototapeta vypnutá od stropu k podlaze se stane dominantou místnosti, rozsvítí ji bar- vami, dodá stěně třetí rozměr a opticky tak zvětší prostor pokoje. Celkový dojem závisí na fantazii a bohatosti nabízených motivů.

Společnost Profimedia, která v loňském roce uhasila žízeň po originálních motivech a nabídla výrobu obrazů ze svých archivů fotografií, přichází letos s další novinkou. V rámci stejného prodejního webu www.obrazynamiru.cz můžete vedle obrazů z nabízených motivů objednávat i tisk fototapet. Tapetu obdržíte do sedmi dnů až domů i s přibaleným lepidlem. Navíc není ani problém zajistit výrobu a dodání textilního podhledu anebo speciálního podlahového obrazu z velkého archivu fotografií Profimedia.

Jak poznat ten pravý motiv pro vaši zeď? Při výběru můžete využít jednoduchý rozcestník navržený už pro výběr obrazu. Rozcestník pomůže i při výběru tapet. Další výběr na něm můžete nasměrovat dle nálady, kterou má tapeta vzbuzovat, podle její dominantní barvy, nebo podle kategorií záběrů, témat motivů, nebo místosti, kam ji chcete nalepit. Velkou pomůckou při volbě motivu tapet je jeho formát - pro tapety se nejvíce hodí "panorama" nebo "na šířku", protože nejlépe odpovídají rozměru stěn.

Barvy a motivy tapet volte dle vlastního vkusu. Platí ale stará dobrá pravidla, která můžete vyžít jak k us- nadnění výběru, tak k jeho ozvláštnění - naprosto nečekané volbě. Tradičně se do společenských míst- ností, salónů, jídelen a jiných místností, kde se lidé setkávají a načerpávají energii, vybírají motivy pestro- barevné a dynamické. Do prostor ložnic, knihoven a pracoven se naopak volí motivy uklidňující a v jemných barvách. Z recese či ze snahy šokovat příchozí pak můžete do ložnice umístit šelmu na lovu nebo výbuch sopky. Meze vaší kreativitě se nekladou, bohatý archiv na www.obrazynamiru.cz naopak otevírá dveře všem možnostem.

Tapeta je vždy výrazným prvkem, který určí náladu místnosti a může hezky splynout s užitím prostoru. V kuchyni vás může rozveselit zručný šéfkuchař přehazující palačinky, v ložnici může uklidňovat podzimní les. Tapetu můžete vždy zajímavě propojit s vybavením místnosti - dát pomo- cí ní vyniknout sedačce, můžete ji doplnit zrcadly nebo policovým systémem. Vše ale začíná u výběru toho pravého motivu. Z 20.000 fotografií na www.obrazynamiru.cz si snad vybere každý.

0 komentářů
přidat komentář

Související články