Dia’s Blue: Zrcadlově řešená vila s kouzlem středomoří

Vložil
Tisková zpráva
01.03.2024 11:20
Material & Technology s.r.o. – M&T


Jednoduchost, vzdušnost, působivé detaily a zrcadlové provedení… V tom tkví osobité kouzlo řeckého letního sídla, které zaujme architektonicky výjimečným zpracováním a opakujícími se kruho- vými motivy. A co víc, vila Dia's Blue, která v sobě nese i českou stopu, láká nekonečným výhledem na moře přímo z bazénu.
V oblasti Gouves na ostrově Kréta se rozkládá vila s plochou 320 m². Ta byla navržena duem architektů Nikosem Mourelosem a Marií Pervolaraki, kteří získali zakázku od majitele s vysokými nároky na kvalitu a design. Středomořská rezidence na první pohled upoutá pozornost svým hranatým a přesto hravým designem, doplněným detaily v podobě kruhových výřezů. Skládá se ze dvou spojených, zrcadlově řešených budov, které jsou jinak v uspořádání i výbavě identické.

V podzemní garáži se nachází prostorný interiér schopný pojmout nejen automobil, ale také snadno jízdní kola a pingpongový stůl. Výtah z garážového prostoru ústí do vzdušného obývacího pokoje spojeného s kuchyňským koutem i jídelnou. Veškerý nábytek je laděn do světlých barev, převážně bílé a šedé, které v jedné části domu oživují zelené detaily, ve druhé pak žluté. Chladné tóny mírní dřevo, které je prostoupeno celým prostorem – ať už jde o dřevěné obklady, komodu nebo vchodové dveře. Ty se od bílých interiérových dveří odlišují právě svým dřevěným provedením.

Česká klika v řeckém sídle

Výrobcem dveří použitých v realizaci je společnost Block 95 Wooden Doors&Windows, premium door accessories, která je autorizovaným distributorem české značky M&T. "Architektka Maria Pervolaraki často navrhuje dveřní kliky od M&T do svých projektů. Ve vile Dia´s Blue jsme zvolili konkrétně 18 párů interiérových nerezových dveřních klik Promo s kulatou rozetou. U obou vchodových dveří pak máme stejnou kliku, avšak s úzkou hranatou mechanikou M 2013 s nerezovým jádrem vnitřní konstrukce," říká George N. Koutsoudakis ze společnosti Block 95 Wooden Doors&Windows. Přestože nerez a hranatý design mohou na první pohled působit chladně, kliky jsou ergonomicky navrženy a příjemné na dotek. "Nerezové kliky jsou charakteristické vysokou pevností a mechanickou odolnos- tí. Díky těmto vlastnostem kliky PROMO z nerezu dokážou obstát i v náročnějších podmínkách středomořského podnebí, pro které jsou typické vyšší teploty i vlhkost," vyzdvihuje Roman Ulich, hlavní designér M&T, české rodinné manufaktury vyrábějící designové dveřní kování.

Centrálním prvkem prvního podlaží je nepochybně terasa, na které se nachází vše, co k letnímu odpočinku patří – gril a bazén. Venkovní prostor s rozlohou celkem 400 m² navazuje na vnitřní jídelnu a kuchyni. Výhledem na moře je pak možné se kochat z bazénu či lehátek a pohodlných sedacích vaků.

Barevné oživení v koupelnách

Moderní a čistý design se propisuje i do všech ložnic ve vile – stejně jako v ostatních částech domu, i ony vynikají pře- vážně bílo-šedým laděním s dřevěnými doplňky a jemnými barevnými akcenty. První z nich s přilehlou koupelnou je již v prvním patře. Další ložnice se nachází v druhém patře a též disponují vlastními koupelnami, a navíc k nim přiléhají balkony.

Na rozdíl od celkového decentního stylu jsou koupelny vyzdobeny modrými obklady evokujícími hlubiny moře a kontrastujícími zářivě žlutými skříňkami. Unikátní je rovněž venkovní stěna, zdobená opět kruhovými otvory různých velikostí. Tyto dekorativní elementy najdeme nejen u koupelen, ale i na balkonech ložnic.

Investor a architekt tvořili ve velmi úzké symbióze, což se projevilo na vysoké kvalitě a promyšlených detailech celého projektu.

Technické údaje:

Název projektu: Dia's Blue Villa
Lokace stavby: Kréta, Řecko
Dodavatel dveřního kování M&T Promo: Block 95, Wooden Doors & Windows, premium door accessories, www.block95.eu
Architekti: Nikos Mourelos a Maria Pervolaraki
Foto realizace: Manos Vardas pro M&T
Architekti: Nikos Mourelos a Maria Pervolaraki tvoří v Řecku renomovaný architektonický pár. Nikos Mourelos byl v minulosti oceněn prestižním Zlatým klíčem přístavu Heraklion, což svědčí o jeho odborných schopnostech a renomé.

Materiál byl připraven ve spolupráci se společností M&T, www.kliky-mt.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články