Reading architecture 01

Text by Beatriz Colomina: The 24/7 Bed

Zdroj
Norma space
Vložil
Tisková zpráva
01.04.2019 07:00
Přednášky

Praha

Nové Město

Reading Architecture 01 // Beatriz Colomina: The 24/7 Bed startuje novou doplňkovou sérii k výstavním aktivitám Norma Space. Reading architecture přináší prostor pro otevřenou diskusi nad aktuálními texty z oblasti architektury. Společně s hosty z řad architektů, teoretiků a sociologů budeme hledat a rozebírat témata ovlivňující současnou architektonickou praxi.
V prvním setkání Reading Architecture budeme číst text Beatriz Colominy, který vyšel jako součást knihy Work, Body, Leisure – katalogu stejnojmenného nizozemského pavilonu na Benátském bienále 2018. Téma pavilonu otevírá otázky prostorové konfigurace, životních podmínek a vnímání lidského těla v proměňujícím se pracovním étosu a pracovním prostředí. Work, Body, Leisure hledá cesty, jak v odpovědi na vzrůstající zapojení technologií a automatizace zprostředkovat nové formy kreativity a odpovědnosti v rámci architektonického pole.
V textu 24/7 Bed je postel prezentována jako horizontální architektura, provázející člověka v proměnlivých pracovních strategiích po nástupu nových komunikačních a sociálních médií, i jako nové pracoviště proměňující povahu práce samotné. Co je dnes práce a proč ji vykonáváme? Jak nás při tom ovlivňují možnosti architektury, která nás obklopuje, a jak naše představy naopak včleňujeme zpět do svého okolí? Co znamená pracovat jako architekt?
Diskuse je otevřena všem. S textem je vhodné se předem seznámit – v plném znění je jeho anglická verze ke stažení zde. K dispozici je i pracovní překlad do češtiny – v případě zájmu o jeho zaslání prosím pište na petra@norm-a.com.

Beatriz Colomina: The 24/7 Bed
In: Work, Body, Leisure, Editor: Marina Otero Verzier; Managing Editor: Nick Axel; Graphic Design: Hans Gremmen; Published by Het Nieuwe Instituut and Hatje Cantz Verlag GmbH; English edition, 320 pages, 217 illustrations; ISBN 978-3-7757-4425-6

Facebooková událost >
0 komentářů
přidat komentář

Související články