Ostrava dokončuje přípravu komunitního centra, chybí peníze

Vložil
ČTK
24.03.2010 22:20
Ostrava

Ostrava - Ostrava dokončuje přípravu výstavby komunitního centra, které by mělo poskytovat komplexní pobytové i ambulantní služby pro osoby s těžkým tělesným a kombinovaným postižením. Zařízení obdobného typu zatím v regionu chybí, řekl dnes novinářům Jiří Hudec z odboru ekonomického rozvoje ostravského magistrátu. Zahájení stavby je plánováno na příští rok, dokončena by mohla být v roce 2012.
    Odhadované celkové náklady na projekt jsou téměř 157 milionů korun. Město by chtělo zhruba 126 milionů korun získat prostřednictvím Regionálního operačního programu z Evropské unie. Na obdobné projekty je však v této oblasti vyčleněno málo peněz a hrozí, že město z tohoto důvodu neuspěje. Ostrava se proto nyní snaží vyjednat s krajem navýšení celkového objemu dotací pro tuto oblast tak, aby měla šanci potřebné finance získat.
    Nově vybudované Komunitní centrum by mělo vzniknout v sousedství lesoparku Benátky v městské části Mariánské Hory a Hulváky. Jeho celková kapacita bude 54 klientů. Nabízet bude nejen stálé ubytování pro 18 lidí, ale i  odlehčovací službu pro maximálně šest osob. Tato lůžka budou moci využít pro své blízké například lidé, kteří o ně trvale pečují, ale musí například na několik dní odjet. Součástí areálu se stane také denní stacionář, kde bude i tělocvična nebo prostory pro rehabilitaci.
    O projektu Komunitního centra se ve městě hovoří už několik let. Původní varianta počítala s tím, že by se v něm propojil svět handicapovaných s životem seniorů a součástí areálu by byl i domov důchodců. Kvůli vysokým nákladům na vybudování takového komplexu však město ze svých původních plánů ustoupilo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články