V Ostravě začala stavba Komunitního centra pro postižené

Zdroj
Vlastimil Vyplel
Vložil
ČTK
01.08.2011 23:50
Ostrava - Položením základního kamene dnes v Ostravě-Mariánských Horách začala stavba Komunitního centra. Bude v něm denní stacionář a apartmánové domy pro postižené. Mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská dnes řekla, že centrum bude hotové za 36 týdnů.

    Stavba bude stát přes 131 milionů korun, z toho 80,6 milionu zaplatí dotace z evropských fondů. "Projekt je největší podpořenou investicí z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v oblasti sociálních služeb. Doposud jsme rozdělili 380 milionů korun mezi desítky projektů, tento je svým rozměrem a významem ojedinělý," řekl ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, která evropské peníze rozděluje, David Sventek.
    Stacionář s kapacitou až 54 míst bude nabízet například fyzioterapii. V apartmánových domech najde domov 12 lidí, další čtyři budou moci využívat pobytové odlehčovací služby. Mluvčí rady Michal Sobek uvedl, že přínosem projektu bude také vytvoření 39 nových pracovních míst.
    "Je to nadčasový projekt. Komunitní centrum tohoto typu bude v regionu jediné," řekl náměstek ostravského primátora pro investice Jiří Srba (ČSSD). Připomněl, že už v minulosti se plánovalo, že území, které je po zbourání bývalé zástavby dlouhou dobu prázdné, bude sloužit k sociálním účelům.
    Šestnáctiletý Ján Žaludko, který je jedním z potenciálních klientů budoucího Komunitního centra, řekl, že projekt dává postiženým šanci na plnohodnotný život, který nebudou řídit přísné návštěvní hodiny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články