Jičín bude mít do léta územní studii pro bývalé kasárny

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
24.02.2014 20:25
Jičín

CUBOID ARCHITEKTI s.r.o.

Jičín - Město Jičín by mělo mít do léta zpracovanou územní studii pro lokalitu kasáren, v níž by v budoucnu měla vyrůst nová obytná čtvrť. Studii pro město udělá pražská architektonická kancelář Cuboid Architekti, která loni vyhrála soutěž architektů na podobu nové zástavby osmihektarového areálu. Smlouvu s architekty už schválila městská rada. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.
    Smlouva města s architekty počítá i s další spoluprací obou subjektů. Město za studii a následnou spolupráci zaplatí 399.000 korun bez DPH. Tato celková cena bude snížena o vyplacenou odměnu vítězi urbanisticko-architektonické soutěže, tedy o 100.000 Kč.
    Soutěžní návrh Cuboid Architekti počítá na místě po kasárnách zejména s rodinnými domky a v menší míře s obytnými domy. V centru území architekti navrhli objekt mateřské školy. Porota na návrhu ocenila zejména jeho jednoduchost a to, že v území nevytváří cizorodou urbanistickou strukturu.
    Jičín už nechal většinu objektů kasáren zdemolovat. Zůstaly jen dvě krajní budovy kasáren směrem od centra a město hledá jejich využití. O jednu budovu projevil zájem místní lékař, který by ji chtěl přebudovat na ordinace lékařů, lékárnu a bydlení. V areálu kasáren hodlá radnice vybudovat infrastrukturu a území pak nabídnout investorům. Radnice odhaduje, že by se tak mohlo stát nejdříve v roce 2016.
    Původně měli areál kasáren přebudovat výhradně soukromí investoři. Žádný ze dvou pokusů předat kasárny soukromníkům se ale nenaplnil a město se v roce 2011 nakonec rozhodlo, že v revitalizaci bude pokračovat samo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články