Villa Lea ve finále Wallpaper* Design Awards

Vložil
Jan Kratochvíl
15.01.2007 00:15
Londýn - Britský časopis Wallpaper*, který vypadá skoro stejně jako česká DolceVita*, oznámil 11. ledna vítěze svých Design Awards. Česká republika měla mezi finalisty jedno želízko v ohni v podobě nominace Villy Lea na "nejlepší nový rodinný dům". Cenu v této kategorii si nakonec odnesl John Pawson za Baron House stojící ve Švédsku.

    Ve finálovém výběru pěti staveb se ocitli kromě Pawsona a A69 i syn Álvara Sizy, který se jmenuje stejně jako otec. Jeho dům ve svahu zmiňoval ve vánoční anketě architekt Prudík jako pro něj nejzajímavější dům minulého roku. Zbývající nominace patřily domu v Chille od Felipe Assadiho a domu OS od španělského ateliéru Nolaster.
    V kategorii "Nejlepší nový hotel" vyhrál Home v Buenos Aires. Nejlepší veřejnou budovou je Morganova knihovna s rozšířením muzea v New Yorku od Renza Piana (soutěžila společně s Hearst Tower v NY od Fostera, s Nouvelovým Guthrie Theatre v Minneapolis, s norskou vyhlídkou v Aurlandu od Saunders&Wilhelmsen a s Phaeno Center ve Wolsfsburgu od Zahy). Nejlepší oblečení ušila Prada a nejlepším městem je údajně Istanbul. Ocenění se dostalo i aplikaci Google Earth, která byla ohodnocena jako nejužitečnější příspěvek do našich životů.

> více informací
0 komentářů
přidat komentář