V Lednici dnes začne oprava jízdáren, přijde na půl miliardy

Vložil
ČTK
14.06.2012 12:35
Lednice

Lednice - V Lednici na Břeclavsku dnes začne rekonstrukce zámeckých jízdáren a koníren. Přijde na půl miliardy korun, 85 procent nákladů zaplatí EU. Zchátralý objekt je větší než zámek. Říká se mu Palác koní. Do roku 2014 v něm vznikne multifunkční centrum pro výstavy, koncerty, společenské akce a ekologickou výchovu.
      Barokní objekt byl od začátku 20. století využíván jako jako sklad, tělocvična či hasičská zbrojnice. Je součástí Lednicko-valtického areálu, zapsaného od roku 1997 na seznamu památek UNESCO. Lednický zámek je nejnavštěvovanější památkou na Moravě. Ročně jej navštíví asi 330.000 lidí.
      Média srovnávala projekt jízdáren s  rekonstrukcí zámku Buštěhrad ve středních Čechách spojenou s korupční kauzou tamního bývalého hejtmana Davida Ratha. Spekuluje se o tom, že projekt jízdáren je předražený. Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) proto požádal ministryni kultury Alenu Hanákovou (STAN a TOP 09) a ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) o audity k záměru. Kdy budou výsledky, se zatím neví.
0 komentářů
přidat komentář

Související články