V bývalých havlíčkobrodských kasárnách bude hotel i byty

Vložil
ČTK
08.12.2008 21:00
Havlíčkův Brod

OK PLAN ARCHITECTS

Havlíčkův Brod - V někdejších kasárnách Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Brodě vznikne hotel s kongresovým centrem. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Ross Holding Zdena Stryková. Areál poblíž městského centra koupil Ross přibližně před třemi lety od města. Nyní se v něm už staví byty. Plánované investice se pohybují v řádu stovek milionů korun.

    Bytové domy se staví na volném pozemku, prvních pět objektů bude dokončeno v příštím roce. Projekt Villa Park Čechovka, který zpracoval ateliér humpoleckého architekta Luďka Rýznera, počítá celkem s osmi bytovými domy. Nabídnou 113 nadstandardních bytů s rozlehlými terasami a podzemními garážemi. Náklady na jejich stavbu se budou pohybovat kolem čtvrt miliardy korun.
    Hotelové pokoje vzniknou v největší budově, v níž teď funguje ubytovna. Součástí kongresového centra bude kulturní dům a sousední administrativní budova. Vybudování hotelu s restaurací, bazénem a dalším zázemím pro relaxaci bude stát 200 milionů korun. Dalších 25 milionů bude potřeba na vznik kongresového centra. Na oba projekty se Ross pokusí získat evropské dotace.
    V kulturním domě již tři roky funguje klub Čechovka. Pořádá koncerty, hostují v něm i profesionální divadla. V uplynulém roce tyto akce navštívilo přes 11.000 lidí, letošní návštěvnost se odhaduje kolem 13.800 osob. Stryková podotkla, že s pořádáním programů pro veřejnost se počítá i po přestavbě kulturního domu. Dodala, že díky rekonstrukci vznikne lepší zázemí - například bude provedeno odhlučnění budovy.
    Bývalá kasárna se nachází v obytné části města. Radnice jejich prodej zdůvodnila tím, že na oživení více než čtyřhektarového areálu nemá peníze. Firma Ross zvítězila ve výběrovém řízení, za kasárna zaplatila kolem pěti milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články