Stěhování úředníků radnice v Liberci z budovy Uranu začne příští týden

Vložil
ČTK
31.08.2021 17:35
Liberec

Liberec – Stěhování úředníků libereckého magistrátu z budovy Uranu, kterou čekají několikaměsíční opravy, začne příští týden v pondělí. Do budovy S Toweru se přemístí zhruba 60 pracovníků sociálního odboru. Mluvčí města Tomáš Tesař řekl ČTK, že po dobu stěhování, které je plánované na tři týdny, bude provoz odboru omezený. Lidé by si měli schůzky s referenty domluvit raději předem telefonicky nebo přes e-mail.


Město si část budovy S Toweru pronajalo od společnosti Elite Office park na dva roky s možností prodloužení nájmu o pět let. K dispozici budou mít úředníci ze sociálního odboru kanceláře v prvním až čtvrtém patře. Jedná se o zhruba 1900 metrů čtverečních ploch, za což město zaplatí na nájemném za dva roky asi 3,1 milionu korun.

Z Uranu se budou muset vystěhovat i pracovníci registru dopravy, kteří dočasný azyl budou mít v budově krajského úřadu. Přemístit by se měli do místa, kde je dnes očkovací centrum. S jejich stěhováním se ale počítá nejdříve v říjnu.

Sedmipodlažní kancelářskou budovu Uranu čeká oprava s náklady odhadovanými na zhruba 85 milionů korun. V soutěži nyní radnice hledá firmu, která práce provede. Termín pro podávání nabídek měl původně vypršet 3. září, radnice ho ale kvůli připomínkám k zadání zakázky prodloužila do 6. října. Na budově se musí opravit zejména fasáda, která je svému okolí nebezpečná. Kolem Uranu je ochranné lešení, aby nic nespadlo na chodník, který vede k vlakovému nádraží. Nová fasáda bude z pozinkovaného plechu, nahradí současné boletické panely. Dělat se bude i vzduchotechnika, elektroinstalace či ústřední topení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články