Liberec úředníky z Uranu přestěhuje do Fora nebo S Toweru

Vložil
ČTK
01.06.2021 07:55
Liberec

Liberec – Liberec své úředníky z budovy Uranu, kterou čeká rekonstrukce za zhruba 84 milionů korun, dočasně přestěhuje do obchodního centra Fora nebo nedalekého S Toweru, který dříve využíval úřad práce. Žádná z dalších nabídek podmínky města nesplňovala. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.


Liberec potřebuje minimálně 1000 m² kancelářských prostor pro odbor sociální péče s téměř 60 pracovníky a dalších 650 m² pro registr vozidel. Přestěhovat je chce v nejbližších měsících, podle Kodymové by renovace Uranu měla začít na podzim.

Podmínky města na pronájem kancelářských prostor a zázemí splnily jen dvě. Obě budovy se nachází ve spodním centru stotisícového města, rozhodnutí bude na radních města. "Obě nabídky jsou v mnoha parametrech srovnatelné. Radní města se proto rozhodli, že chtějí obě místa před samotným hlasováním osobně navštívit, aby posoudili, nakolik jsou nabízené prostory vhodné pro využití zmíněných agend magistrátu," uvedl tajemník magistrátu Martin Čech.

S firmou, která uspěje, město uzavře podle Kodymové smlouvu pravděpodobně na pět let s opcí na dalších pět roků. "Vyloučit nelze ani další jiné varianty délky pronájmu," dodala. Rekonstrukce Uranu by totiž měla trvat jen rok. "Pokud vše půjde bez problémů, počítáme s dokončením rekonstrukce budovy na podzim 2022,“ řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Na opravu sedmipodlažního Uranu bude město žádat o dotaci z evropského programu. Obnovit potřebuje hlavně fasáda, která je svému okolí nebezpečná. Kolem budovy je ochranné lešení, aby nic nespadlo na chodník, který vede k vlakovému nádraží.
0 komentářů
přidat komentář

Související články