Vel. Meziříčí nemůže dokončit výběr návrhu na úpravy centra

Vložil
ČTK
02.03.2018 08:15
Velké Meziříčí


Velké Meziříčí - Velké Meziříčí zatím nemůže podepsat smlouvu na zhotovení projektové dokumentace k úpravám historického centra. Zastupitelé loni v listopadu vybrali návrh MCA Atelieru Miroslava Cikána, který v architektonické soutěži skončil druhý. Nepřihlédli tak k výsledku nezávazného místního referenda. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bylo v postupu pochybení. Starosta Josef Komínek (ČSSD) dnes ČTK řekl, že radnice zvažuje, jestli proti rozhodnutí úřadu podá rozklad.


Rozhodnutí ÚOHS bylo vydané 22. února. Město podle něj chybovalo, když odmítlo jako opožděné námitky architekta Davida Mikuláška, jehož návrh byl v soutěži vyhodnocen jako nejlepší. O přezkoumání postupu úřad požádal Mikulášek. Rozklad může město podat do 15 dnů od doručení rozhodnutí.

Architektonická soutěž na rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic byla předloni. Loni v červnu zastupitelé rozhodli o ukončení spolupráce s Mikuláškem a začali jednat s druhým architektem v pořadí. V září pak kvůli sporům odstoupil starosta Radovan Necid (člen ODS zvolen za To pravé Meziříčí), reagoval na nečekanou výměnu pěti ze sedmi členů městské rady. Předchozí místostarosta Komínek byl na jeho místo zvolen 31. října.

V místním referendu, které se konalo s říjnovými volbami do Sněmovny, se pro jednání s vítězem architektonické soutěže vyslovilo 64,5 procenta z 3492 hlasujících. Referendum sice bylo platné, ale k závaznosti jeho výsledku pro vedení města chyběla stovka souhlasných hlasů. Na rozhodnutí ÚOHS dnes ČTK upozornila iniciativa, která pro referendum sehnala potřebné podpisy. Podle jejího vyjádření by rozhodnutí úřadu mohlo napomoci rekonstrukci centra podle vítězného návrhu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články