Příbramská radnice zahájí rekonstrukci městského divadla

Zdroj
Jaroslava Tůmová
Vložil
ČTK
13.03.2006 09:40
Příbram

PŘÍBRAM - Příbramská radnice chystá rozsáhlou rekonstrukci městského divadla. Práce začnou v červnu. Zahájení nové divadelní sezony se kvůli nim posune na 1. října. Malá scéna a kino, které je součástí divadla, by mohly být do provozu uvedeny už v září, řekl ČTK starosta Ivan Fuksa.

Během modernizace se uskuteční generální rekonstrukce všech inženýrských sítí, úprava interiérů, přestavba sociálního zařízení, kino a divadlo malíři vymalují. Město by chtělo do sálů pořídit i nové sedačky, nejsou ale součástí projektu.
Na opravu divadla si Příbram vezme úvěr 30 milionů korun. Celkové náklady vzejdou z výběrového řízení na dodavatele stavby, které město vypíše v nejbližší době. Podle místostarosty Ivana Šedivého bude projektová dokumentace hotova do konce března.
Opravy se zřejmě nepodaří dokončit během divadelních prázdnin. Hlavní práce by se ale do zahájení nové sezony stihnout měly. Rekonstrukce by pak pokračovala tak, aby chod divadla nenarušila, řekl Šedivý.
Město chce projednat s uměleckým šéfem divadla případné úpravy repertoáru. Podle Fuksy se dost představení hraje na malé scéně, jejíž oprava by měla být do zahájení sezony hotova. Rekonstrukce velké scény potrvá déle; její představení by se třeba mohla upravit pro komornější prostory.
Příbramské divadlo bylo postaveno podle projektu architekta Václava Hilského a otevřelo se v roce 1961. Od té doby nedoznalo prakticky žádných změn; neprošlo ani žádnou rekonstrukcí. Město chce prosadit, aby bylo vyhlášeno národní kulturní památkou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články