Přerovští zastupitelé definitivně schválili koupi hotelu Strojař

Vložil
ČTK
15.02.2016 20:10
Přerov

Přerov - Přerovští zastupitelé dnes definitivně schválili koupi opuštěného sedmipodlažního hotelu Strojař stojícího nedaleko centra města. Město jej koupí od ministerstva obrany za 42,1 milionu korun. Původní částka se zvýšila o 1,6 milionu korun kvůli dani z převodu nemovitosti, kterou bude muset podle kupní smlouvy zaplatit město. Právě zvýšení ceny provázela dnes na zastupitelstvu debata, návrh však nakonec byl schválen. Hotel s kapacitou 369 lůžek chtělo město získat proto, aby zabránilo vzniku další ubytovny. Využití pro něj zatím nemá.

Zastupitelé dnes řešili, zda by daň z převodu nemovitosti nemohl zaplatit prodávající, jak je to obvyklé, v tomto případě ministerstvo obrany. V zastupitelstvu však nakonec převládla obava, aby na základě změny smlouvy nepadl Strojař do rukou druhého zájemce v pořadí. "Pokud tato smlouva byla předložena v rámci výběrového řízení a my jsme souhlasili s podmínkami, pak je máme dodržet. Mně osobně nestojí 1,6 milionu korun za to riziko, že Strojař koupí někdo jiný a zřídí tu ubytovnu," uvedl zastupitel Petr Hermély (Nezávislí).

Koupi dnes zastupitelé schválili téměř jednomyslně, jako jediný se zdržel hlasování zastupitel Břetislav Passinger z KSČM. Důvodem bylo to, že město nemá dosud pro objekt využití. "Záměr budeme řešit později, v rámci pracovní skupiny. Vhodné by bylo i veřejné slyšení s občany, které můžeme zorganizovat až poté, co Strojař nabudeme do majetku," uvedl k tomu radní Petr Vrána (ANO).

Vedení přerovské radnice již dříve avizovalo, že objekt zaplatí ze svých rezerv. O jeho osudu dosud není jasno. Podle primátora Vladimíra Puchalského (Společně pro Přerov) to město řeší, radnice se již kvůli tomu sešla se zástupci všech stran. Již dříve padaly návrhy přeměnit hotel na sociální bydlení či sídlo magistrátu, zazněl také návrh objekt zcela zbourat. Konečné stanovisko ale zatím nepadlo.

Hotel Strojař v ulici Velká Dlážka, který opustili vojáci na konci roku 2013, nabízelo ministerstvo k prodeji od ledna 2014. Původně za něj armáda požadovala 62 milionů korun, cena se pak postupně snižovala. Město se objekt původně snažilo získat bezúplatně, což se nakonec nepovedlo. Poté, co se v posledním kole výběrového řízení ozvali ministerstvu dva zájemci, rozhodlo se město budovu koupit. Důvodem byla právě obava, aby z něj nevznikla další sociální ubytovna. Ve městě jich jsou už dvě desítky.

0 komentářů
přidat komentář

Související články