Architekti budou hledat využití pro hotel Strojař v Přerově

Vložil
ČTK
12.02.2015 13:05
Přerov

Přerov - Do Přerova zamíří příští týden studenti architektury, aby pomohli městu najít využití pro opuštěný osmipodlažní hotel Strojař stojící nedaleko centra města. Budovu by mohlo získat město od ministerstva obrany zdarma, pokud však pro ni najde veřejně prospěšné využití. Řadu námětů již poslali radnici také obyvatelé. V budově by chtěli například sídlo magistrátu či dům s pečovatelskou službou. Objekt navrhují také zbourat. Využití kvůli bezplatnému převodu musejí zástupci města najít do konce března.

    Mladí architekti budou ve městě pobývat od čtvrtka čtyři dny. Jejich úkolem bude navrhnout, jak využít panelový hotelový dům, ale i přilehlou restauraci a kryt civilní obrany. "Samozřejmě, že je čeká konzultace se statikem, hasiči a zástupcem hygieny, aby měli jasnou představu, co je, nebo není prakticky možné navrhnout," uvedl přerovský radní a architekt Jan Horký. Příští neděli své vize podle zástupců města představí Přerovanům. Veřejná prezentace se uskuteční v zasedací místnosti ve Smetanově ulici, jejich práce budou poté k vidění ve výstavní síni v Pasáži a na webu města www.prerov.eu.
    Strojař byl postaven v 70. letech minulého století a sloužil jako startovací byty pro zaměstnance Přerovských strojíren. Později byl částečně využíván jako hotelový dům, v posledních letech ho obývali vojáci, kteří působili na přerovském letišti. Po jejich odchodu do Náměště nad Oslavou objekt osiřel a ministerstvo obrany se ho od roku 2013 pokoušelo prodat. Z původních 62 milionů korun částka postupně klesla na 46,5 milionu korun.
    Město se objekt snaží získat kvůli obavě, aby se z něj nestala další ubytovna, kterých jsou ve městě již dvě desítky. Bezúplatný převod se podařilo na konci loňského roku vyjednat novému vedení města, podmínkou je ale najít pro Strojař veřejně prospěšné využití. Do konce března, dokdy má město ministerstvu obrany předložit své náměty, nebude ministerstvo Strojař nabízet k prodeji. Předběžný souhlas k takové transakci získali zástupci Přerova také od ministerstva financí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články