Pardubický kraj chce pokračovat v přestavbě Automatických mlýnů

Vložil
ČTK
25.01.2021 20:40
Pardubice

Josef Gočár

Pardubice – Pardubický kraj chce v budoucnu pokračovat v přestavbě další části Automatických mlýnů, kterou koupil od manželů Smetanových. V současnosti již upravuje přední nejstarší trakt pro Východočeskou galerii. Té by časem měla sloužit i navazující zadní přístavba, řekl ČTK náměstek hejtmana pro investice a kulturu Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).


"Současná přestavba počítá s tím, že by na to šlo stavebně navázat, vlastní řešení není zatím hotové. Nikdo nezpochybňuje, že je potřeba prostory pro galerii rozšířit, čímž by zcela vyklidila zámek," uvedl Línek. Podle něj by v zadní části budovy měly být kanceláře pracovníků galerie, případně i výstavní prostory.

Pardubický kraj koupil část národní památky, která se skládá z původní stavby mlýna od architekta Josefa Gočára a pozdější přístavby z konce 50. nebo 60. let minulého století. Se zadním traktem počítal jako s rezervou pro galerii, tato část přestavby by mohla začít nejdříve po roce 2024.

Současná úprava mlýnů vyjde kraj na 373 milionů korun, hotová by měla být v roce 2022. Z evropských fondů na ni hejtmanství získá 110 milionů korun, 13 milionů korun dostane od státu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články