Nadaní studenti mohou soutěžit o účast na EXPO 2010 v Šanghaji

Vložil
ČTK
06.04.2009 08:35
Praha

Praha - Výtvarně nadaní středoškoláci mohou soutěžit o účast na světové výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji. Téma soutěže zní Co učiní moje město a život v něm lepší za dvacet let. Své nápady mohou mladí lidé nakreslit, vytvořit plastiku nebo zpracovat jako počítačovou animaci či video. Autor vítězného díla pojede spolu se svým pedagogem na světovou výstavu, kde bude jeho práce vystavena v českém pavilonu. ČTK o tom informovala mluvčí kanceláře generálního komisaře pro Expo 2010 Bibiana Beňová.

    "Naším záměrem je v rámci expozice prezentovat nápady, náměty a tvůrčí činnost naší nejmladší generace," uvedl generální komisař účasti ČR na EXPO Pavel Stehlík. Hlavní motto světové výstavy je Lepší město-lepší život, má vyjadřovat aktuální problematiku růstu měst a ekologické a sociální problémy s tím spojené.
    Své návrhy mohou studenti posílat prostřednictvím svých škol od 10. do 30.září. Nejlepší práci v každé kategorii určí odborná komise pod patronací architekta Davida Vávry. Účastníkům musí být mezi 15 a 19 lety, podrobnosti o soutěži najdou na stránkách www.czexpo.com/soutez.
0 komentářů
přidat komentář

Související články